EHF LŠ (6.kolo): Metalurg poklonio pobedu Rumunima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ (6.kolo): Metalurg poklonio pobedu Rumunima

EHF LŠ (6.kolo): Metalurg poklonio pobedu Rumunima

Rukometaši Metalurga, prokockali su dobijeno i ostali bez bodova u meču šestog kola EHF Lige šampiona na gostovanju u rumunskoj Konstanci 19:20 (12:9). Vodio je tim Line Červara tokom čitavog meča, sve do 57. minuta, čak i sa šest golova razlike, ali ni to nije bilo dovoljno da se osvoje vredni bodovi i praktično obezbedi sjajno drugo mesto u grupi iza HSV-a. Rumuni su izjednačili u 57. minutu, dva minuta kasnije i poveli. U poslednjem minutu, Zlatko Mojsovski je izjednačio iz sedmerca, a Konstanca je do pobede došla u igri pet na pet (umesto golmana je ušao igrač sa markerom) preko Čepregia…

HCM Konstanca: Stanesku, Novanc, Simicu, Stavrositu 2, Irimesku 2, Toma 4, Sadoveac, Popesku, Angelovski, Adžić, Sabo 2, Stamate 1, Čepregi 4, Đonea 2, Buričea 3 i Riganas.        Sedmerci: 2/2.      Iskjučenja: 10 minuta

RK Metalurg: Stanić 16 odbrana, Angelov, Rakčević 2, Stoilov, Dimovski, Marković 3, Georgievski 1, Kozlina 2, Manaskov, Mirkulovski 3, Markoski, Z.Mojsoski 1, N.Mojsovski 5, Batinoviќ, Jonovski i Alušovski 2.   Sedmerci: 1/3.    Isključenja: 6 minuta.