EHF LŠ: Kielce nanelo prvi poraz Vardaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Kielce nanelo prvi poraz Vardaru

EHF LŠ: Kielce nanelo prvi poraz Vardaru

Stefan Branežac

Prvi poraz u sezoni za skopski Vardar. Tim iz Makedonije poražen je na gostovanju Vive Kielceu, rezultatom 31:27 (16:15). U meču sa dosta isključenja i dva crvena kartona, domaći sastav je do pobede predvodio upravo bivši igrač Vardara, Luka Cindrić, sa osam pogodaka.

Vive Kielce – Vardar 31:27 (16:15)

Dvorana: Hala M.O.S.I.R Kielce

Sudije: Vaidas Mažejka – Mindaugas Gatelis (Litvanija)

Vive Kielce: Jurecki 6, Dušebaev A. 3, Aginagalde 1, Jahlevski 2, Ivić, Janc 2, Lijevski 1, Morito 5, Cindrić 8, Fernandez 1, Dušebaev D., Karalek 2, Cupara 7 odbrana

Vardar: Stoilov 3, Popovski, Krištopans 2, Karačić 3, Skube 6, Kalaraš, Gedban, Čupić 1, Dibirov 6, Šiškarev 4, Borozan 1, Vojvodić, Kiseljev 1, Milosavljev 11 odbrana, Miševski

Semafor: 3:0 (5.) 3:2 (7.) 8:4 (11.) 11:9 (21.) 13:12 (25.) 15:12 (27.) 16:15 (30.) 22:17 (41.) 24:22 (48.) 28:23 (53.) 31:27 (60.)

Loš početak Vardara, rezultirao je ranim vođstvom domaćeg tima sa tri gola razlike. Precizni su bili Jurecki i Karalek, Milosavljev je bio nemoćan, a na prvi gol sastava iz Skoplja čekalo se punih pet minuta, kada je Timur Dibirov pogodio na prazan gol. Došla je ekipa Roberta Garsije Paronda do željenog ritma u fazi napada, ali je u defanzivi bilo mnogo propusta. Jahlevski je svojim prvim pogotkom na susretu doveo svoj tim prvi put na +4, u 11. minutu. Da stvar bude gora po makedonski tim, Vuko Borozan je tri minuta kasnije dobio crveni karton, nakon oštrog starta na Mihala Jureckog.

Zicer Janca za +5 u 18. minutu zaustavio je Milosavljev, odbrana reprezentativca Srbije dala je krila igračima Vardara, koji su počeli da tope prednost rivala. Kombinovao je Talant Dušebaev polovinom prvog poluvremena, što se nije pokazalo kao pravi potez. Šiškarev je svojim trećim pogotkom doveo Vardar na -1, prvi put još od sedmog minuta. Odgovorio je domaći sastav preko Aleksa Dušebaeva i Aginagaldea, za oduševljenje publike u Kielceu.

Serijom 2:0 u poslednja tri minuta prvog dela igre, tim iz Skoplja je došao u priliku da na isteku 30. minuta organizuje napad za rezultatski egal, ali je usled nesporazuma Skubea i Stoilova, proisteklo isključenje za kružnog napadača Vardara, drugo na susretu. Ovaj podatak dobija na značaju, pošto zbog virusa Moraeš nije doputovao sa ekipom u Poljsku.

Igra gol za gol bila je na snazi u prvih pet minuta nastavka. Nakon toga, usledio je višeminutni prekid, prouzrokovan direktnim crvenim kartonom Aleksa Dušebaeva nakon koškanja sa Šiškarevim. Isključenje desnog beka, bilo je inicijalna kapisla za domaći sastav, koji je zaigrao znatno bolje. Serijom 4:0 preko Blaža Janca, Kielce je prvi put na meču došlo do +5, u 41. minutu na semaforu je bilo 22:17 u korist poljskog tima.

Timur Dibirov je sa dva pogotka vratio svoj tim na prihvatljivih -2, bilo je dovoljno vremena da Vardar sustigne rivala, ali rešenja za Luku Cindrića nije bilo. Nekadašnji igrač skopskog tima nosio je napad Kilece, sa nekoliko njegovih minijatura ,ubrzo je šampion Poljske došao na velikih pet golova prednosti. Ekipa Talanta Dušebaeva bez većih problema privela je meč kraju, za četvrtu pobedu u Ligi šampiona. Sa druge strane, Vardar je doživeo prvi poraz.

Najefikasniji u pobedi Vive Kielce bio je Luka Cindrić sa osam pogodaka, šest puta je bio precizan Mihal Jurecki, gol manje delo je Arkadijuša Morita. Na drugoj strani, u redovima Vardara, Timur Dibirov i Staš Skube postigli su po šest pogodaka.