EHF LŠ: Metalurg srušio i Konstancu pred 6000 ljudi - TOP 16 sada teže izgubiti, nego osvojiti - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Metalurg srušio i Konstancu pred 6000 ljudi – TOP 16 sada teže izgubiti, nego osvojiti

Rukometaši skopskog Metalurga, osvojili su još dva planirana boda na svom terenu ubedljivom pobedom nad rumunskom Konstancom 25:18. Kao protiv Visle i Cimos Kopera, Makedonci su diktirali tempo svih 60 minuta, bili bolji tim i zahvaljujući Naumčetu Mojsovskom, strelcu osam golova, stigli do cifre od sedam bodova iz pet kola, što je svakako rezultat za poštovanje.

Na golu je bravure pravio Darko Stanić, zaustavio je 17 šuteva, Rumuni 19 minuta nisu postigli gol, a na semaforu je  u 49. minutu stajalo 20:10.

Ono što nas čeka do kraja takmičenja u grupi C, to je verovatno borba između Cimos Kopera i Metalurga, za drugu, odnosno, treću poziciju.

Hamburg je slavio na gostovanju Visli u Ploku 30:26, a prethodno je Cimos Koper doneo važne bodove iz Rusije.

1. Hamburg 5 – 10
2. Metalurg Skopje 5-7
3. Cimos Koper 5-6
4. Wisla Plock 5-4
5. St. Petersburg 5-3
6. Constanta 5-0