EHF LŠ: Perfektna Voša za senzaciju u Prešovu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Perfektna Voša za senzaciju u Prešovu!

EHF LŠ: Perfektna Voša za senzaciju u Prešovu!

Izgubili su meč SEHA GAZPROM lige samo pre 48 48 sati 31:20, ali su sve to naplatili u duelu u okviru EHF Lige šampiona. Novosadska Vojvodina je u drugom meču u tri dana u slovačkom Prešovu oduvala domaći Tatran 27:19 (14:10). Nije tim Nikole Markovića ličio na onaj sastav koji je samo dva dana ranije upisao „već viđane“ poraze na međunarodnoj sceni. Srpski šampion je blistao, priredivši doktorsku partiju u fazi odbrane o čemu svedoči i broj golova Slovaka.

Poveli su Slovaci 4:2, pa 6:4, imali su poslednji put prednost u 15. minutu kada je Antl pogodio za 7:6, ali to je bilo sve od njih na ovom meču. Usledila je serija Novosađana 5:0, koja je nagovestila najbolji meč na međunarodnoj sceni u istoriji tima iz „srpske ATINE“.

Na poluvreme se otišlo sa 14:10, ali da ovo nije obično veče „Lala“, osetilo se tek posle dva uvodna gola Pralice i Jovanovića, koji su u 35. minutu doneli – 16:10.

TATRAN: Božić, Rabek, Miloš Sarpataki, Kopčo, Hrstka 4 (1), Vilga, Sadovi 3, Luboš Sarpataki, Radčenko 3, Urban 1, Pekar, Peškov 5, Antl 1, Čuprina, Ivković, Petro 2.

VOJVODINA: L. Arsenić, Orbović 1, Todorović 5, Pralica 4, Marjanović 8 (3), Smiljanić, Jovanović 4, Nikolić, Petrović, Stanković 4, Jandrić, Trkulja, Vučković 1, Gugleta, Ćurković.

Nije bilo više povratka domaćinu. Vučković je doneo 18:11 u 36. minutu, a rapsodija se nastavila u golovima Marjanovića i drugova, sve do +9 u 52. minutu – 25:16.

1. Naturhouse La Rioja4301126:110(16)6
1. HC Meshkov Brest4301128:102(26)6
3. Futebol Clube do Porto320183:76(7)4
3. Vojvodina420298:104(-6)4
5. Chekhovskie Medvedi310278:85(-7)2
6. TATRAN Presov400491:127(-36)0