EP na pesku: Hrvatska prenela dva boda, Srbija bez drugog kruga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP na pesku: Hrvatska prenela dva boda, Srbija bez drugog kruga

EP na pesku: Hrvatska prenela dva boda, Srbija bez drugog kruga

Nakon trećeg takmičarskog dana na Evropskom prvenstvu u rukometu na pesku koje se održava u Zagrebu, završen je prvi krug takmičenja. Domaćin i branilac titule, selekcija Hrvatske, prenela je dva boda u drugi krug, dok Srbija nije uspela da zauzme jedno od prva četiri mesta u svojoj grupi pa će razigravati za plasman od devete do 14. pozicije.

Hrvatska je u četvrtak najpre savladala Norvešku sa 2:0, ali je potom doživela prvi poraz, i to od Ukrajine – 2:1. Obe ove selekcije su prenele po dva poena u drugi krug, – Hrvatska je u grupi sa Mađarskom, Rusijom i Švedskom, a Ukrajina sa Španijom, Danskom i Norveškom.

Srbija je nakon raspucavanja poražena od Francuske sa 2:1, pa je preliminarnu rundu završila sa dve pobede i četiri poraza, što nije bilo dovoljno za četvrto mesto. Takmičenje na Jarunu u Zagrebu traje do nedelje.