EURO 2012 kvalifikacije: "Kauboji" naplašili Rumune pred Malme - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EURO 2012 kvalifikacije: "Kauboji" naplašili Rumune pred Malme

EURO 2012 kvalifikacije: "Kauboji" naplašili Rumune pred Malme

Reprezentacija Hrvatske, pokazala je svu snagu svom protivniku na narednom Svetskom prvenstvu u Švedskoj, selekciji Rumunije 34:22 (16:11) u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2012 u Srbiji. U Karlovcu, rutinskom igrom, svih 60 minuta, "Kauboji" su novom selektoru Slavku Goluži pokazali da su "oni stari". Osim u prvih par minuta (3:3, sedmi minut), kada su se održavali u egalu agresivnom odbranom i sjajnim Đoneom na desnom krilu, Rumuni nisu ništa pokazali. O očajnom napadu, najbolje govori podatak da su prvi gol sa bekovske pozicije postigli u 17. minutu. Kod domaćina, klasu više su pokazali praktično svi igrači. Najefikasniji su bili Kopljar sa sedam, odnosno Štrlek i Lacković sa po šest golova, a šansu su dobili praktično svi, zaključno sa povratnikom, Renatom Sulićem. Kod neubedljivih Rumuna, koji sa ovakvom igrom nemaju šta da traže u konkurenciji Španaca i Hrvata u grupi za EURO 2012, a ni na SP 2011 protiv Srbije, Hrvatske i Danske, najbolje je bilo desno krilo Rešice, Đonea, sa sedam pogodaka.

Hrvatska: Kopljar 7, Lacković 6, Štrlek 6, Čupić 5, Vori 4, Balić, Gojun, Zrnić, Valčić, Duvnjak 1.
Rumunija: Đonea 7, Stamate 5, Žurka 2, Toma 1, Georgesku ‚, Sania 1.

Kretanje rezultata: 3:3 (7.) 7:6 (17.) 14:10 (28.) 19:14 (37.) 23:15 (41.) 31:19 (50.)