EURO 2012 kvalifikacije: Slovenci odneli bodove iz Zaporožja - Težak poraz Crnogoraca! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EURO 2012 kvalifikacije: Slovenci odneli bodove iz Zaporožja – Težak poraz Crnogoraca!

Hladna varoš Zaporožje, ali ne dovoljno za odličnu reprezentaciju Slovenije, koja je u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2012, odnela bodove Ukrajini 31:25 (17:15). Dobra odbrana u drugom poluvremenu, predvođena odličnim Goraždom Škofom, slomila je otpor ekipe, koja je nastupala na prethodnom EUR0 2010 u Austriji. Ovi bodovi će puno značiti Slovencima u nastavku takmičenja, pogotovo nakon ishoda meča Portugal – Poljska 27:27.

Ukrajina: Bražnik (9 odbrana), Komok (3 odbrane), Pedan 3, Onufrijenko 3 (1), Ljubčenko, Nat 1, Ševeljev 6, Stecjura 4, Gančev 5, Zvjezdov, Krivčikov 2, Burka, Ostrouško 1 (1), Pokotjlo, Višnjevski, Konstantinov.

Slovenija: Škof (19 odbrana), Prošt, Bajram, Barišić 1, Dobelšek, Pucelj 2, Natek 2, Kavaš 2, Skube 7, Špiler 5, Gajič 10 (2), Cehte, Žvižej 2, Podvršič, Marguč, Zorman.

Tabela
Slovenija 4
Poljska 3
Portugal 1
Ukrajina 0

Posle odličnog meča u Švedskoj, kada su umalo iznenadili domaćina i uzeli bodove, reprezentacija Crna Gore je razočarala pred svojim navijačima, teškim porazom od Slovačke 25:35 (13:19). Pred 2000 gledalaca u Baru, Crnogorci su ovim porazom praktično ispisali svoju EURO 2012 sudbinu. Mrvaljeviću i drugovima praktično ostaje da pobede u sve četiri utakmice do kraja kvalifikacija.

Crna Gora: Mijatović (12 odbrana), Doknić, Rakčević 5, M. Pejović, M. Vujović, Melić 3, Ž. Marković 2, Osmajić 4, Mrvaljević 3 (1), Drašković, I. Marković 1, Rudović, Radović, Ž. Pejović, S. Vujović 2, Roganović 5 (1).

Slovačka: Paul, Štohl (14 odbrana i dva sedmerca), Šuc 5, Kukučka 4, Šulc, Niznan 1, Urban 4, Valo 6, Kopčo, Tarhai, Petro 2, Balaz, Mazak 2, T. Stranovski 1, Antl, M. Stranovski 9 (5).

Izrael – Švedska 28:32