Euro U18: Remi Hrvatske i Švedske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Euro U18: Remi Hrvatske i Švedske

Euro U18: Remi Hrvatske i Švedske

U poslednjem meču grupe C na EP kadeta u Hrvatskoj, domaća reprezentacija je podelila bodove sa Švedskom 31:31 (12:11). Uprkos remiju, Hrvatska je kao prvoplasirana izborila učešće u drugom krugu, gde prenosi dva boda.

HRVATSKA – ŠVEDSKA 31:31 (12:11)

Hrvatska: Radočaj 1 odbrana, Panjan 12 odbrana; Špruk 3, Koncul 1, Martinović 4, Strbad 3, Raguž 2, Lučin 7, Grahovac 2, Bahtijarević 1, Šarac 1, Jaganjac 4, Vusić, Miličević 2, Turčić, Curiš 1

Švedska: Landgren 2. odbrane, Banke 12 odbrana, Windahl 1, Andresson, Ekman, Svensson, Persson, Westergren Malmberg 1, Thorbjorn 9, Persson 1, Sandberg 2, Nilsson, Jonsson 8, Sunnefeldt 1, Kallstrom 4, Sahili 4

Hrvatska je vodila čitavim tokom meča, imala čak i 24:19 u drugom poluvremenu, ali se upornost Šveđana na kraju isplatila. U poslednja tri minuta su serijom golova došli na gol zaostatka, da bi na kraju izvukli i remi zahvaljujući greškama domaćina, iako su 60 minuta bili u zaostatku.

U hrvatskim redovima najbolji je bio Tin Lučin sa sedam pogodaka, po četiri su dali Ivan Martinović i Halil Jaganjac. Na golu je Ivan Panjan upisao 12 odbrana, a Mateo Radočaj jednu.

Zajedno sa Hrvatskom, u drugi krug iz ove grupe prošao je i Island – oni će odmeriti snage sa Srbijom i Nemačkom.

Novi susret Hrvatska igra u utorak, 16. avgusta protiv Nemačke (19.00)