EuroTournoi 2018: Monpelje na PSŽ u finalu, Meškov ubedljiv protiv oslabljenog Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EuroTournoi 2018: Monpelje na PSŽ u finalu, Meškov ubedljiv protiv oslabljenog Vardara

Stefan Branežac

Završena su i poslednja dva susreta grupne faze međunarodnog turnira EuroTournoi u Strazburu, nakon kojih su poznati svi parovi poslednjeg dana, kada će se odigrati mečevi za konačni plasman.

U prvom terminu na teren su izašli makedonski i beloruski šampion, Vardar i Meškov Brest. Tim Roberta Garsije Paronda u ovaj meč je ušao oslabljen neigranjem Borozana i Karačića (propustili i susret sa PSŽ), dok će kapiten Stojanče Stoilov nakon povrede šake u jučerašnjem duelu, biti van stroja nekoliko nedelja. Imao je sastav iz Makedonije minimalnu prednost nakon uvodnih pet minuta, ubrzo su izabranici Manola Kadenjasa preuzeli vođstvo, koje su postepeno povećavali, pa se na odmor otišlo sa +5 u korist Meškova, 13:8.

Na startu drugog dela igre, beloruski tim je došao do velikih +10, pa je pitanje pobednika praktično bilo rešeno 20 minuta pre kraja susreta. Uspeo je makedonski šampion u dva navrata da spusti zaostatak na sedam golova, ali to je bilo sve što su učinili do kraja utakmice. Meškov je ubedljivo slavio sa 32:22, pa će sutra u borbu za treće mesto, dok Vardaru predstoji susret sa Nantom, a pobednik tog duela završiče kao petoplasirani. Najefikasniji u ekipi Meškova bio je Gorak sa četiri gola, dok su Đorđić i Obranović postigli po tri. U redovima Vardara, ponovo je najraspoloženiji bio Dibirov sa šest golova, Čupić i Gorbok tri puta su se upisali u listu strelaca.

Druga utakmica dana, donela je dvoboj koji je odlučivao ko će na megdan PSŽ-u u finalu. Monpelje je od starta susreta stekao rezultatsku prednost, koja je na poluvremenu iznosila +6, 15:9. Uspela je ekipa iz Mađarske da uspostavi kontrolu na terenu u drugom delu igre, ali nedovoljno da se izbegne poraz. Na kraju, pobeda aktuelnog osvajača EHF Lige Šampiona rezultatom 30:26, koji će u finalu turnira na megdan PSŽ-u. Vesprem će u susretu za treće mesto, odmeriti snage sa Meškov Brestom. Monpelje je do pobede predvodio Melvin Ričardson sa osam golova, dok se na drugoj strani Dragan Gajić sedam puta upisao u listu strelaca.