Flensburg i Pik Seged nose prednost sa gostovanja, Nikola Portner razoružao šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Flensburg i Pik Seged nose prednost sa gostovanja, Nikola Portner razoružao šampiona!

Odigrane su sve tri utakmice današnjeg programa prvih mečeva osmine finala EHF Lige šampiona, a najzanimljiviji rezultat stiže nam iz Monpeljea, gde je domaćin zahvaljujući maestralnoj partiji mladog golmana Nikole Portnera u drugom poluvremenu ubedljivo savladao branioca titule Vive Tauron Kielce rezultatom 33:28 (13:15).

Sve je delovalo idilično za sastav Talanta Dujšebaeva do sredine drugog poluvremena, vodili su i sa 21:17, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo verovatno najperspektivniji čuvar mreže današnjice. Serijom maestralnih odbrana ( na kraju sakupio 10) je pokrenuo preokret koji se do tada nikako nije nazirao, i bacio na tešku muku šampiona Evrope pred revanš u „Legionov“ dvorani. Ona bi bila i još veča, da Štrlek nije pogodio za konačan rezultat 20 sekundi pre kraja.

Argentinac Dijego Simonet i Slovenac Jure Dolenec bili su prve violine napada u pobedničkim redovima sa po osam golova, dva više od Ludoviga Fabregasa. Četiri je postigao Grebij.

Na drugoj strani, Bielecki je bio šuterski raspoložen (6/7), kao i Kšištov Lijevski (4/5). Isto toliko golova postigao je i Rajhman. Bombač je pogodio dva puta, a Zorman i Đukić po jednom.

Flensburg sa minimalnom prednošću putuje nazad na sever Nemačke – tim Ljube Vranješa je slavio na gostovanju Meškov Brestu rezultatom 25:26 (13:15). Šampionu iz 2014. se dogodilo nešto slično kao i Vespremu juče u Zagrebu, pošto su imali i plus pet pred samu završnicu, ali su lošom igrom u finišu ostavili rivalu kakvu – takvu nadu da napravi senzaciju.

Pet golova za pobednika postigao je Lase Svan Hansen, a po četiri Lauge, Vane, Egert i Glandorf. U redovima beloruskog prvaka, Kristopans je predvodio strelce sa pet pogodaka, ali je upisao i šest poramašaja. Stojković i Šilovič su dali po četiri.

Mađarski Pik Seged je prevazišao katastrofalan start meča, i u nastavku nadoknadio zaostatak iz prvog poluvremena. Na kraju, Huan Pastor može biti presrećan pobedom na gostovanju Silkeborgu 24:26 (13:8). Imali su Danci i plus šest tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku postojao samo jedan tim.

Nikolaj Markusen je prednjačio kod domaćina sa osam golova, ispred Nilsena sa pet. Na drugoj strani, Žolt Balog je prikazao sjajnu partiju (6/7), Gorbokova realizacija iznosila je 50 % (5/10), a dobar učinak u ovaj uspeh implementirao je i Staš Skube sa četiri pogotka. Denis Buntić je doneo tri, bez pormašaja.

Podsetimo, Vesprem je juče savladao PPD Zagreb golom razlike, Nant i PSŽ su remizirali, a Rajn Nekar Leven je u četvrtak slavio na gostovanju Kilu.

Revanši su na programu naredne nedelje. Barselona i Vardar su zahvaljujući osvajanju prvog mesta u grupi A, odnosno B, obezbedili direktan plasman u četvrtfinale.