Flensburg prejak za Celje PL u Zlatorogu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Flensburg prejak za Celje PL u Zlatorogu

Flensburg prejak za Celje PL u Zlatorogu

Rukometaši Celja PL nisu uspeli da savladaju nemački Flensburg ni u drugom duelu ove sezone. Tima Maika Makule osvojio je „Zlatorog“, mnogo lakše nego što su to učinile komšije iz Kila pre sedam dana, a rutinski i u poređenju sa duelom u Flens Areni pre par nedelja – 30:27 (16:14).

Ni povratak Boruta Mačkovšeka i Žige Mlakara, nije postavio tim Branka Tamšea na nivo na kome su ove godine padali Kil i Kielce. Slaba odbrana i sijaset tehničkih grešaka, bile su iskorišćene od strane gostiju. Celjani su samo jednom bili u vođstvu 11:10 u 23. minutu kada je Razgor obradovao domaće navijače, bilo je i 17:17 u 34. minutu, kada je i krenula serija Nemaca.

Mae, Glandorf, Štajnhojzer, Lauge, svako je dao svoj doprinos u lomljenju otpora Celjana. U 48. minutu već je bilo +6 – 26:20, uspeo je domaćim tim da spusti na 26:23 (52.), kada je Makula reagovao tajm-autom i povratio koncentraciju svom sastavu.

Jan Jurečić je bio najefikasniji kod Celjana sa sedam golova, dok je sa druge strane dvojac Štajnhojzer i Jepson postigao po šest.

Olborg je šokirao Vesprem 29:26.

1. Paris SG 8 7 0 1 246:216 14

2. Flensburg-H. 9 6 2 1 265:242 14

3. Telekom Veszprem 9 5 1 3 262:255 11

4. Kiel 9 4 1 4 226:232 9

5. Vive Kielce 8 3 2 3 231:227 8

6. Celje 9 2 1 6 263:280 5

7. Meshkov Brest 9 2 1 6 243:264 5