Francuzi rutinski protiv Makedonije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Francuzi rutinski protiv Makedonije

Francuzi rutinski protiv Makedonije

U okviru četvrtog kola kvalifikacione grupe za EURO 2016 u Poljskoj, Francuska je u Tuluzu očekivano savladala Makedoniju 35:24 (17:10). Iako su imali dobre periode tokom meča, posebno početkom nastavka, izabranici Ivice Obrvana nisu uspeli da ugroze unapred upisana dva boda prvaka sveta.

FRANCUSKA – MAKEDONIJA 35:24 (17:10)

Sedmerci: Francuska 3/3, Makedonija 2/2

Isključenja: Francuska 2, Makedonija 6 minuta

Semafor: 5:4, 8:5, 8:7, 13:7, 16:8, 21:18, 28:20, 33:21

FRANCUSKA

Omejer, Dimulan  – Narsis 4, Žoli 4, Onrubia (3),  Karabatić 6, Mae 3, N’gusan 4, Abalo 3, Soreindo 2, Gigu 1, L. Karabatić 1, Kler, Di Panda 3, Port 4

MAKEDONIJA

Ristovski, Lazarov – Manaskov 4, Stoilov 2, Lazarov 9 (2), Mitkov, Jonovski, Talevski, Mirkulovski, Markovski, Pribak 2, Georgievski 1, F. Lazarov 3, Ojlevski, Peševski 2, Kosteski 1

Iako ni jednom nisu vodili na meču, Makedonci su održavali egal do 12. minuta, kada Karabatić donosi favoritu 6:4, a Valentin Port 8:5. Sa dva uzastopna pogotka, Kiril Lazarov vraća na gol zaostatka, ali tada kreće odlučujuća serija čete Kloda Oneste. Gigu, Abalo, Port i Žoli pobrinuli su se da rezultat u 22. minutu bude 13:7, a tu prednost gosti nisu uspeli da ugroze do kraja. U finišu prvog dela razlika je narasla na osam, 16:8.
Ponovo je Kiril povukao u nastavku, za bolji utisak. Svojim šestim golom smanjio je na 19:14, a nedugo zatim je usledila i kontra Manaskova za 20:16. Razigrali su se Makedonci u tom, za njih najboljem periodu meča. Divan cepelin Manaskova i Lazarova, potom prvi gol Pribaka, naterili su Kloda Onestu na tajm- aut pri rezultatu 21:18, na ulasku u poslednju trećinu meča. Ipak, pobeda Trikolora ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Makedonska odbrana nije uspela da se nosi sa snažnim francuskim bekovima, kojima nije trebalo mnogo da izrade povoljnu poziciju za realizaciju. I Siril Dimulan se razbranio na drugoj strani, pa je razlika do 50. minuta narasla na 28:20.
Oba trenera su promešala karte u finišu, pošto je ishod bio izvestan. Domaći su se bolje snašli i stigli do dvocifrene prednosti, 30:20, a četiri minuta pre kraja na semaforu je pisalo 33:21.