Gumersbah show-time: Razbijen HSV 39:31 u sred Hamburga! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Gumersbah show-time: Razbijen HSV 39:31 u sred Hamburga!

Gumersbah show-time: Razbijen HSV 39:31 u sred Hamburga!

Ako je eliminacija Kila iz Kupa Nemačke od strane Gumersbaha bila senzacija, kako onda nazvati večerašnju pobedu momaka Seada Hasanaefendića u "Color Line Areni" nad domaćinom, liderom na tabeli HSV Hamburgom 39:31 (17:17)? Kako su stvari krenule, Kilu je oduzet Kup, a HSV-u bi mogla i titula, koju tako dugo čekaju. Gumersbah je totalno slomio HSV u poslednjih dvadesetak minuta. Sve do 38. minuta ekipe su bile u egalu (21:21), a onda kreće sjajna serija Gumersbaha. Junak utakmice je Vedran Zrnić, desno krilo pobednika, koji je postigao 12 golova, a odmah za njim po efikasnosti, bio je Drago Vuković sa sedam. Kod favorizovanog HSV-a, Hans Lindberg je bio siguran 11 puta. Zadnjih deset minuta bilo je teško gledati takve veličine u dresu Hamburga, koje su totalno pogubile glavu i dozvolile da gosti povedu i sa 10 golova. Ovakvu šamarčinu, pred 8500 svojih navijača, odavno nisu doživele…

HSV Hamburg: Bitter (6 odbrana, 1.-16., 27.-41.); Sandström (dve odbrane, 16.-27., 41.-60.);
Lindberg 11/4, K. Lijewski 5, Vori 4, Duvnjak 3, G. Gille 3, Hens 2, Flohr 1, M. Lijewski 1, Jansen 1, Lackovic, B. Gille , Schliedermann
VfL Gummersbach: Stojanovic (10/1 odbrana., 1.-60.) jedan gol; Hammerschmidt .;
Zrnic 12/12(6), Vukovic 7, Schindler 6, Pfahl 6, Gunnarsson 4, Wagner 2, Szilagyi 1, Krantz, Fäth, Lützelberger, Eisenkrätzer., Rahmel., Multhauf.