Hrvatska nadigrala Angolu - Četvrtfinale na dohvat ruke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hrvatska nadigrala Angolu – Četvrtfinale na dohvat ruke!

Hrvatska nadigrala Angolu – Četvrtfinale na dohvat ruke!

Reprezentacija Hrvatske, zabeležila je prvu istorijsku pobedu na Olimpijskim Igrama, a „žrtva“ je bila Angola 28:23 (13:11). Tokom čitavog meča, Hrvatice su bile te koje su dominarale, vodile i diktirale tempo, vodile i sa po šest golova prednosti, tako da je pobeda devojki Vladimira Canjuge, kojom je praktično izboreno četvrtfinale OI turnira, u potpunosti zaslužena. Ključnu razliku, Hrvatska je stekla na startu drugog poluvremena, kada se serijom Penezić i Zebić odlepila na +6 – 17:11 (35.).

Daleko od toga da su se tada Kaila i njene saigračice predale. Razlika od pet šest golova se održavala sve do nekog 45. minuta, a onda serijom 4:0, Angola se spustila na -2 (21:23) u 53. minutu.

Smireni napad posle tajm-auta Canjuge, doneo je golove Horvat i Penezić (5/10) za 25:21, a tada je postalo jasno da će Hrvatska upisati važne bodove.Do kraja meča, Maja Zebić je postigla dva gola, a poslednji iz cepelina je bio njen deveti čime je ponela epitet najbolje igračice utakmice.