Hrvatska overila EHF EURO 2024 pobedom u Grčkoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hrvatska overila EHF EURO 2024 pobedom u Grčkoj

Hrvatska overila EHF EURO 2024 pobedom u Grčkoj

Reprezentacija Hrvatske obezbedila je plasman na EHF EURO 2024 pobedom u Grčkoj 31:26 (10:10) u petom kolu kvalifikacija. Nije sastav Gorana Perkovca blistao u prvom poluvremenu, preciznije, mučio se sa borbenim grčkim sastavom, ali su u nastavku nešto angažovanija igra u odbrani i razigrani Luka Cindrić odneli prevagu na stranu favorita.

Imali su Grci u dva navrata šansu da dođu do +3 (7:5, 8:6), ali je početak nastavka označio i uspostavu dominacije od strane gostujućih rukometaša (poslednji egal viđen je u 36. minutu – 14:14).

Ovo je i prva selektorska pobeda Perkovca nakon poraza i remija sa Holanđanima u martovskoj EHF nedelji.

Grčka – Hrvatska 26-31 (10-10)

Grčka : Savvas Savvas 6, Nikolaos Liapis 5, Dimitrios Tziras 5, Christodoulos Mylonas 4, Achilleas Toskas 3, Evangelos Arampatzis 2, Anastasios Papadionysiou 1.

Hrvatska : Luka Cindric 9, Mario Sostaric 5, Josip Sarac 5, Marin Sipic 3, Mateo Maras 3, Veron Nacinovic 2, Luka Stepancic 2, Domagoj Duvnjak 2.