I dalje na nuli: Visla odnela bodove iz Celja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa I dalje na nuli: Visla odnela bodove iz Celja

I dalje na nuli: Visla odnela bodove iz Celja

Nisu Celjani uspeli da se pomere sa mrtve tačke ni iz devetog pokušaja.

U okviru devetog kola grupne faze Lige šampiona, pretposlednjeg ove godine, Celje je na svom terenu poraženo od Visle 25:30 (13:15), pa je i dalje bez boda. S druge strane, Visla je ostvarila drugu pobedu – obe protiv slovenačkog šampiona, i to identičnim rezultatom, pošto je 30:25 bilo i u Plocku.

Momci Alema Toskića bili su u potpunom egalu do samog finiša prvog poluvremena, tačnije rezultata 11:11. Gosti su se odvojili na dva razlike do velikog odmora, a u 42. minutu bilo je plus pet. Nisu se Celjani predavali, za tili čas vratili su se na minus dva, a toliko je bilo i u 51. minutu (23:25). Međutim, ekipa Ćavija Sabatea je odbila taj nalet, nije dozvolila bliži prilazak protivniku, a u samom finišu se ponovo odvojila na bezbedno odstojanje i mirno privela meč kraju.

Celje Pivovarna Laško : Wisla Plock 25:30 (13:15)

Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Mesarec, Perić, Marguč, Mazej 1, Krečič 4, Cokan 5 (2), Ćirović, Antonijević, Marić, Ivanković 6, Janc 8 (2), Gregorič, Milićević, Žabić, Rakita
Wisla Plock: Alilović, Jastrzebski, Daszek 1, Zarabec 2, Lučin 8, Piroch 2, Sroczyk, Serdio Guntin, Samoila 2, Fazekas 1, Krajewski 4 (1), Perez Arce 1 , Terzić, Dawidzik 4, Mihić 4, Mindeiga Elizaga 1

Sedmerci: Celje Pivovarna Laško 7 (4), Wisla Plock 2 (1)
Isključenja: Celje Pivovarna Laško 10, Wisla Plock 10 minutes
Crveni karton: Žabić (48.)