Istorija je ispisana: Mladi "faraoni" na krovu sveta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Istorija je ispisana: Mladi „faraoni“ na krovu sveta

Istorija je ispisana: Mladi „faraoni“ na krovu sveta

Stefan Branežac

Novi šampioni Sveta u kadetskoj konkurenciji dolaze iz Egipta. Afrička selekcija pobedila je Nemačku u finalu planetarnog šampionata u Makedoniji, rezultatom 32:28 (19:13) i tako postala peta zemlja koja se okitila zlatom u ovoj konkurenciji.

Već nakon deset minuta, Egipćani su došli do rezultatske prednosti koju nisu ispuštali do kraja. Disali su Nemci za vrat rivalu, držali ga osam minuta bez gola u drugom poluvremenu, ali nedovoljno da se dođe do titule svetskog prvaka.

„Faraoni“ su dominirali tokom dve nedelje u Skoplju, podatak da su ih jedino Francuzi zadržali na ispod 30 postignutih golova, govori o napadačkoj moći ove selekcije. Nemci su imali odličnu nokaut fazu, ali nisu bili na potrebnom nivou u finalnom susretu, pa im ostaje da se zadovolje srebrnom medaljom.

Egipat su do titule prvaka Sveta vodili Hasan i Hešam sa po osam golova, Medeb je postigao sedam za Nemačku, jedan manje delo je Kostera.

Kadetsko prvenstvo u Makedoniji je osmo po redu, a zlatne medalje osvajalo je pet zemalja: