IZBEGNUT NOK - AUT: Vardar sa minus šest iz Poljske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IZBEGNUT NOK – AUT: Vardar sa minus šest iz Poljske!

IZBEGNUT NOK – AUT: Vardar sa minus šest iz Poljske!

6 komentari

Posle verovatno najslabije odigrane utakmice u sezoni, i to u najvažnijem meču, Vardar je poražen u prvom meču osmine finala EHF VELUX Lige šampiona od Visle sa 32:26 (14:12). Prvih 20 minuta utakmice u „Orlen“ Areni nije nagoveštavalo takav scenario. Katastrofalna igra crveno – crnih u drugom poluvremenu prouzrokovala je i minus od devet golova. Gosti su u samom finišu, spretno i sretno uspeli da smanje na podnošljiviju razliku, najviše zahvaljujući Dujšebaevu (10), koji je imao vrlo skromnu podršku ostalih bekova.

Visla je, pred 5 500 zastrašujuće bučnih navijača, još jednom pokazala kakav domaći teren ima (u grupi naneli jedini poraz Barseloni u dosadašnjem toku sezone). Jako raspoloženi golman Rodrigo Korales i još raspoloženiji napad, približili su poljskog vicešampiona najvećem uspehu na Evro sceni. Vardarova odbrana delovala je poražavajuće, pogotovo u drugom poluvremenu. I napad je zakazao, najviše u uvodnim minutima nastavka. Nikčević najefikasniji kod pobednika sa šest golova. Korales 13 odbrana, Višari tri (sve sa 7 m.) – Šterbik devet, Milić dve.

STATISTIKA

Tri vrhunske odbrane Šterbika omogućile su sjajan starta Vardara. Dibirov i Dujšebaev koriste to da donesu ohrabrujućih 3:0. Međutim, razbranio se i Korales na drugoj strani, pa je poljski vicešampion brzo uzvratio istom merom – 3:3.
Golom Jurkieviča sa svoje polovine, domaćin je prvi put poveo u 16. Minutu (6:5), ali sjajni Dujšebaev četvrtim pogotkom vraća Vardar u plus (7:8), pre nego što su se  Šipržak i Rakotea pobrinuli za novi preokret. Montoro produžava seriju svog tima za 10:8 u 26. minutu. Drugi gol Dašeka donosi novi maksimum, 12:9. Gorbok se upisao  u poslednjim trenucima prvog dela i smanjio na 14:12.

– VISLA TEK U SEDMOM MINUTU POSTIŽE PRVI GOL (ZELENOVIĆ)

– ISTI BROJ ODBRANA KORALESA I ŠTERBIKA U PRVOM POLUVREMENU (PO ŠEST). U NASTAVKU, DUPLO VIŠE INTERVENCIJA DOMAĆIH ČUVARA MREŽE.

– TRI SEDMERCA U DRUGOM POLUVREMENU ODBRANIO JE VIŠARI

– 7:1 JE GLASILA SERIJA VISLE U PRVIH 11 MINUTA DRUGOG POLUVREMENA

– POLJSKI TIM U DVA NAVRATA IMAO PLUS DEVET (28:19, 30:21)

– OSAM SRPSKIH RUKOMETAŠA NASTUPALO NA MEČU (RAČUNAJUĆI I NATURALIZOVANE). NA TRIBINAMA I DEJAN PERIĆ
Nakon velike greške Karačića, Ivan Nikčević koristi kontra napad i podiže na 16:12, a drugi Srbin, Nemanja Zelenović, na 17:12, i to sa igračem manje. Višari u tim trenucima brani dva sedmerca za redom, Dibirovu i Markoviću. Nešto kasnije i treći. Te intervencije delovale su kao nagoveštaj sunovrata gostiju. Rakotea ponovo koristi rizik Raula Gonzalesa i pogađa praznu mrežu sa velike udaljenosti, a stariji Rumun, Jonaea, materijalizuje novu sjajnu odbranu Koralesa – 20:13, tajm – aut Gonzalesa (39.min).

Pokušavao je španski stručnjak sa promenama u oba smera, ali odbrana najčešće nije uspevala da izdrži više od 20-ak sekundi. Igralo se gol za gol sve do ulaska u poslednjih 10 minuta, kada Šipržak sa dva uzastopna pogotka donosi novi maksimum timu Manola Kadenasa – 28:19. U samoj završnici, odbrane Šterbika i golovi Dujšebaeva popravljaju situaciju za makedonskog viceprvaka. Serijom 3:0, Vardar je stigao do prihvatljivijih 31:25 pred ulazak u poslednji minut. Jurkievič koristi još jednu lošu odbranu rivala. Deset sekundi pre kraja, Korales brani udarac Dibirova. U želji da što pre stigne u priliku za još jedan gol, Jurkievič greši u dodavanju, a Dujšebaev uz zvuk sirene pogađa iz kontra napada za konačan rezultat.

Revanš u „Jane Sandanski“ dvorani, na programu je u subotu, 21. marta od 20:15.