"JA SAM STOLE, A MI SMO VARDAR: Prvak Evrope nadigrao Flensburg za prve bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „JA SAM STOLE, A MI SMO VARDAR: Prvak Evrope nadigrao Flensburg za prve bodove!

„JA SAM STOLE, A MI SMO VARDAR: Prvak Evrope nadigrao Flensburg za prve bodove!

Vrhunskom rukometnom predstavom kada je to malo ko očekivao, Vardar je osvojio prve bodove u novoj sezoni EHF Lige šampiona savladavši nemački Flensburg pred praznim tribinama SC „Jane Sandanski“ – 31:26 (17:15).

Fenomenalna je bila igra Vardara nakon mesec dana bez zvaničnih mečeva – pauza je prijala čitavom timu, a najviše kapitenu Stojančetu Stoilovu koji je odigrao utakmicu za udžbenike, sa šuterskim učinkom 8/8 do poslednjih pet minuta, odnosno dok pitanje pobednika nije bilo rešeno. Briljirali su momci Stevčeta Alušovskog u najvećem delu duela, potpuno nadigrali tim koji je do sada u ovom takmičenju bio maksimalan, a trijumf su začinili egzibicijama Stolilova i Jotića koje će se često viđeti na tv ekranima i društvenim mrežama narednih dana.

U iznenađujuće dobrom svetlu prikazao se Vardar u prvom poluvremenu, pogotovu ako se uzme u obzir činjenica da, za razliku od rivala, crveno-crni iz Skoplja nisu odigrali zvaničan meč mesec dana. Izuzetno tečan napad sa izrađenim akcijama za krila i pivotmena ostavili su Burića i Bergeruda na streljani, a odbrana 5-1 sa isturenim Dibirovim ojalovila je Vardarov pozicioni napad.

Poveo je domaćin sa 8:5, gosti su brzo uzvratili dobrom tranzicijom i izjednačili na 9:9, a onda je ulazak mladog Kizića i par njegovih odbrana dao novu snagu makedonskom prvaku, koji je ubrzo stekao maksimalnih četiri razlike, sa Čupićem na desnom beku.

Delovalo je da će Vardar tu prednost odneti na odmor, ali je Johanesen najpre pogodio sa igračem manje na 20 sekundi pre kraja, da bi nakon brzopletosti Dibirova usledila kontra koja je realizovana u poslednjim sekundama, za 17:15.

Flensburg je rapoloženje iz finiša prvog preneo i na početak drugog poluvremena. Kompletirana je serija 4:0 za 17:17, ali je Vardar uspeo brzo da se konsoliduje i čuva vođstvo u igri gol za gol, a nakon novog intervala dobre odbrane, gol Kalaraša iz kontre u 40. minutu odveo je evropskog prvaka na 22:19. Da nevolja bude veća, Jotić je sjajnom fintom iznudio treće isključenje i crveni karton za važnu kariku gostiju u oba pravca, Magnusa Reda.

Ristovski i odlična zona radili su sjajan posao u tom delu meča, ali je Taleski na polovini nastavka propustio dve velike prilike da ponovo povisi na +4, pre nego što je Stoilov postigao jedan od svojih najlepših golova u karijeri za 25:21.

Norveški tandem Bergerud-Johanesen držao je Flensburg u igri praktično čitavim tokom meča, pošto je ostalima malo šta polazilo za rukom. Igrao se 52. minut kada je Disinger protutnjao kroz sredinu za 27:22. Nemoć tima Maika Makule postajala je sve veća, naročito nakon što se Johanesen povrdio i izašao iz igre. Poslednju dilemu otklonio je Disinger pogotkom za 29:23 u 55. minutu.