Josip Perić: Zaboraviti Magdeburg što pre, u subotu meč sezone! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Josip Perić: Zaboraviti Magdeburg što pre, u subotu meč sezone!

Josip Perić: Zaboraviti Magdeburg što pre, u subotu meč sezone!

Rukometaši Eurofarm Pelistera nisu uspeli da se ozbiljnije suprotstave Magdeburgu u prvom meču osmine finala EHF Lige Evrope. Nemački predstavnik je obavio veći deo posla u Bitolju, slavivši 32:24 i najavivši lagan plasman u četvrtfinale novoformiranog takmičenja.

Iako je protivnik bi  veliki favorit, momci Željka Babića su odigrali ispod očekivanog nivoa.

-Čestitke treneru Vigertu na pobedi. Počeli smo loše, bili smo predvidivi u napadu. Sa takvom igrom protiv ovako kvalitetnog rivala, kazna ne može izostati. Igrali smo puno utakmica u ovom periodu, može biti da smo zbog toga izgubili snagu za ovu utakmicu. Ipak, treba napomenuti da smo igrali protiv velikog protivnika, satkanog od brojnih osvajača medalja sa najvećih takmičenja. Sledi nam važan duel sa Vardarom u domaćem prvenstvu, potom i revanš u Nemačkoj. Šteta što nismo uspeli da ulovimo „veliku ribu“ kao što smo najavljivali – zaključio je hrvatski stručnjak.

Josip Perić, strelac tri gola, želi da njegova ekipa što pre zaboravi ovaj poraz.

-Prvo poluvreme je napravilo razliku i protivnik je ubedljivo pobedio. Podbacili smo u svim elementima igre tokom prvih 30 minuta. U drugom poluvremenu mo bili mnogo bolji, ali to nije bilo dovoljno za povoljan rezultat. Moramo što pre zaboraviti ovaj poraz, jer nas u subotu očekuje meč sezone protiv Vardara u Skoplju – rekao je reprezentativac Bosne i Hercegovine.