KAO BRZI VLAK: Flensburg uzvratio Zebrama s ‘debelim kamatama’ - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KAO BRZI VLAK: Flensburg uzvratio Zebrama s ‘debelim kamatama’

KAO BRZI VLAK: Flensburg uzvratio Zebrama s ‘debelim kamatama’

IZ SPARKASSEN ARENE
TOMISLAV LAURIĆ

I drugom je od tri derbija što će ih sjevernjaci odigrati u manje od dva tjedna domaćin bila Sparkassen Arena. Zebre su nakon s(p)retnog slavlja u Bundesligi tražili nova dva boda i u Ligi prvaka, ali ih pred svojom krcatom dvoranom nisu našli. Odlična Flensburgova obrana u prvom je dijelu načela Gislasonove trupe za 12:14 na poluvremenu, a furiozno otvaranje nastavka ih je dotuklo. Na kraju 22:30 i čekanje majstorice ovog mini-ciklusa koja je na rasporedu u Flensburg Areni za tri dana.

THW KIEL – SG FLENSBURG-HANDEWITT 22:30 (12:14)
Kiel, Sparkassen Arena; 10.000 gledatelja

THW KIEL: Landin 12 obrana, Wolff; Duvnjak 1, Firnhaber 1, R. Toft Hansen 1, Lacković, Sprenger, Weinhold 4, Wiencek 2, Ekberg 1, Zeitz 4, Dahmke 1, Brozović, Vujin 2, L. Nilsson 3, Santos 2; trener: Alfred Gislason

SG FLENSBURG-HANDEWITT: Møller 13+1 obrana, M. Andersson; T. Karlsson, Eggert 6(6), Glandorf 2, Wanne 5, Đorđić 1, Jakobsson 3, Heinl 2, Zachariassen 1, H. Toft Hansen, Gottfridsson 3, Lauge Schmidt 1, Mahe, Radivojević 5, Horvat 1; trener: Ljubomir Vranješ

Isključenja: THW Kiel 10 minuta (Wiencek, Zeitz, Dahmke, Brozović, Duvnjak), SG Flensburg-Handewitt 10 minuta (Heinl, Karlsson, Lauge Schmidt Jakobsson x2)
Sedmerci: THW Kiel 0/0, SG Flensburg-Handewitt 6/6

SEMAFOR 1:1 (3′), 3:1 (5′), 3:4 (10′), 5:5 (14′), 8:6 (20′), 9:9 (24′), 11:11 (27′), 11:13 (28′), 12:14 (30′), 13:17 (33′), 15:19 (38′), 15:22 (43′), 17:23 (48′), 17:26 (50′), 19:27 (53′), 20:30 (58′), 22:30 (60′)

Ljevoruki su igrači izdominirali početkom utakmice. Izuzev dva uspješno izvedena sedmerca, oni su uzeli prvih pet šuteva iz igre. Zebrini su bili bitno uspješniji. Weinhold je otvorio meč zatresavši mrežu svojem bivšem timu, Zebra-legenda Zeitz nadovezao se s još dva za vodstvo od 3:1.

Rješavanjem tog problema Flens je stekao potpunu dominaciju terenom. Čvrsta je obrana otvorila dovoljno prostora za kontre preko Wannea koji u 10. minuti donosi prvo vodstvo svome timu.

Moglo je Flensburgovo slavlje i duže potrajati da se s druge strane među vratnicama nije nalazio Niklas Landin. Danac je obranio tri zicera Radivojeviću i predvodio svoj tim ka vodstvu od 8:6.

Doduše, nije dugo trebalo da i njegov sunarodnjak Møller uzvrati istom mjerom. Do 20. je minute Zebrin čuvar mreže vodio sa 6:3, ali već u 27. Møller ga je prestigao svojom osmom obranom.

Nešto kvalitetnija kombinatorika donijela je Flensu bitno bolje rezulate i na drugom kraju terena. Pet je njihovih akcija u prvom dijelu završeno sedmercom, a ruka Andersa Eggerta niti jednom nije zadrhtala.

Pokušao je Gislason nakon njegova trećeg uspjeha i sa uvođenjem Wolffa, no za razliku od nedavnog ligaškog duela to nije dalo ikakvog rezultata. Flensburg je na predah uspio otići s prednošću od 12:14.

PET MOMENATA UTAKMICE:

– DOMINACIJA VRATARA U 1.p

PRORADILI GLANDORF I RADIVOJEVIĆ

KIELOVA OBRANA OČAJNA BEZ R. TOFTA
– 5:0 FLENSBURGA 36’-43’

SEDMERCI: KIEL 0/0, EGGERT 6/6

Flensburg nije mogao ni poželjeti bolje otvaranje drugog poluvremena. Ljevoruki igrači, oni koji su’štekali’ na samom početku meča su proradili. Dva pogotka Glandorfa i dva Radivojevića bila su dovoljna da se Flensburg odvoji na 15:19.

Ionako tešku situaciju za Kiel dodatno je pogoršala ozljeda R. Toft Hansena bez koje domaćin, ispostavit će se kasnije, obrambeno nije mogao parirati svom sjevernom rivalu.

Laugeovo isključenje bila je kakva-takva nada za Kiel da će konačno proigrati, ali to se nije dogodilo. Težak promašaj i pogodak Horvata na drugoj strani terena primorali su Gislasona da zatraži minutu predaha.

Apsolutno ništa se niti nakon nje nije promijenilo. Gostujući je napad i dalje bio organiziraniji, što je rezultiralo serijom 5:0 i velikih +7 u 43. minuti susreta. A kako se susret bližio kraju, tako je i Kielov brod sve više tonuo. Već u 50. na semaforu je stajalo 17:26 pa je strateg domaćina morao još jednom pokušati probuditi svoje ‘pokisle’ trupe.

Uspjele su Zebre potom postići dva vezana pogotka, ali Jakobsson je strašnim torpedom u lijeve Landinove rašlje opet utišao Sparkassen Arenu. Nekoliko minuta kasnije put do drugih rašlji svog sunarodnjaka pronašao je Rasmus Lauge za maksimalnih 10 pogodaka razlike. Weinhold je smanjio na devet, Firnhaberm svojim prvijencem postavio konačnih 22:30. Slaba utjeha za Kiel koji nije bio ni sjena onoga od prije par dana.