Karabatić spasio PSŽ u grotlu "Zlatoroga" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Karabatić spasio PSŽ u grotlu „Zlatoroga“

Karabatić spasio PSŽ u grotlu „Zlatoroga“

Kada je teško dajte loptu Nikoli Karabatiću. Celje Pivovarna Laško uspelo je da napravi velike probleme najskupljem timu na svetu Pari Sen Žermenu pred punim Zlatorogom, ali za veliko iznenađenje bilo je potrebno zadržati nezadrživog – najboljeg igrača na svetu. Na kraju, 32:30 (16:15) za tim Zvonimira Noke Serdarušića samo zbog ekstremnog kvaliteta jednog igrača na terenu, a nikako prikazane igre.

Sa devizom „lako ćemo“ zvezde iz Pari Sen Žermena započele su duel u Celju, gde ih je čekao pun „Zlatorog“ sa 5.500 navijača. To se videlo po odbrani, koja je bila statična, nespremna da se odbrani od brzih napada Razgora, Ivića, Mlakara, koji su svoj tim držali u egalu tokom čitavog prvog dela. Celjska odbrana uspela je u par napada da pročita namere napada francuskog tima koji se svodio na Hansena i Karabatića, pa je par puta Omejera kažnjavala kontra rastrčanog Janca i Zvižeja. Hansen i Karabatić bili su gotovo.  Egal smo videli u 15-om (7:7), 20-om (11:11), pa i 28. minutu (14:14). Stabilnost domaćem sastavu dalo je i par odbrana Ivana Gajića.

Sa ušima punim saveta Zvonimira Noke Serdarušića, izašle su pariski „Galaktikosi“ na drugo poluvreme. Video se drugačiji pristup u odbrani koja je primila nedopustivih 15 golova za prvih 30 minuta, pa je Karabatić u 37. minutu pogodio za +4 – 20:16.

Međutim, kada se pomislio da je celjskom otporu kraj, domaći sastav na krilima raspucanog Šime Ivića (najefikasniji sa osam pogodaka), počeo je da se vraća u meč. Golom Luke Žvižeja iz kontranapada, Celjani su stigli u 42. minutu do 21:22. To je uozbiljilo Parižane, a gol Igora Vorija za 30:25 u 53. minutu, doneo je francuskom šampionu najubedljiviju prednost na duelu. Prednost da, ali ne i mirnu završnicu.

Patrianova i dva puta Žvižej, za samo dva minuta približila su Celje na 28:30 (55.). Tada je stvari u svoje ruke preuzeo Nikola Karabatić (ukupno devet golova)…