KELN PONOVO! Skoplje peva "Aufwiedersehen" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KELN PONOVO! Skoplje peva „Aufwiedersehen“

KELN PONOVO! Skoplje peva „Aufwiedersehen“

KELN PONOVO! Rukometaši Vardara napravili su još jedan istorijski uspeh plasiravši se na finalni turnir EHF Lige šampiona u Kelnu! Pod svodovima Lankses Arene 26. i 27. maja boriće se izabranici trenera Raula Gonzalesa na ponos svih ljubitelja rukometa u regionu. Kil je pružio sjajan otpor Vardaru 27:28 (13:13) (prvi meč 29:28) u paklu „Jane Sandanski“, pokazao da je veliki klub, ali su makedonski šampioni izdržali sve i po drugi put vizirali karte za finalni šou sezone! Presudio je broj postignutih golova u gostima!

Bio je to sudar dva velika tima, prava divovska borba, u novinarskom žargonu rečeno. Junak, zna se, Arpad Šterbik. Španski reprezentativac odbranio je 15 lopti, bio tu za svoj tim i kada nije išlo.

A nije išlo na početku. Poveo je Kil 0:3, da bi tek Borozan u šestom minutu pronašao put do mreže Niklasa Landina. Otvorilo se, pa je već u 12. minutu Ivan Čupić sa linije sedam metara digao ruke za +3 – 8:5.

Nije se predao Kil. Slovenački rukometni genijalac Miha Zarabec, pokazao je majstorluk uz pomoć odličnih blokada Patrika Vinčeka, koje su lomile Vardarovu odbranu, sve do 10:10 u 21. minutu. „Zebre“ su ostale u egalu do odlaska u svlačionicu (13:13) zahvaljujući dva „skinuta“ penala Andreasa Volfa.

Poslednje izjednačenje pre „ludog“ poslednjeg minuta viđeno je u 33. minutu kada je Nilson postigao gol za 15:15, kao i prvi gol Vardarovih pivotmena (Moraeš).

Razigrana je bila, za razliku od prvog meča u Kilu, Vardarova bekovska linija Borozan – Cindrić – Kristopans, za razliku od rivala, a Timur Dibirov postigao je gol za 21:17, najubedljiviju prednost u 41. minutu.

Nisu se dali Nemci, leva strana, Ekberg, Ramel, pa Vujin, vratili su Kil na 26:25 (54.), kada je i krenula drama u Skoplju.

Od 27:25, stigao je Kil na 27:28 samo 10 sekundi pre kraja. Češke sudije ispravno su dosudile pasivan napad u poslednjih 30 sekundi, kada Vardarovci nisu hteli da šutnu na gol. To je kaznio Ekberg (27:28), ali vremena za čudo nije bilo. Ivan Čupić je u poslednjoj sekundi poravnjao i slavlje je moglo da počne.

Borozan sa šest i Cindrić sa pet su bili najefikasniji kod pobednika, a sa druge strane Zarabec, Vinček i Ekberg su bili po pet puta efikasni.