KIELCE 8/8: Čupić utišao Segedin - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KIELCE 8/8: Čupić utišao Segedin

KIELCE 8/8: Čupić utišao Segedin

U meču za prvo mesto Grupe D EHF Lige šampiona, Vive Targi Kielce slavilo je na gostovanju Pik Segedu, 27:26(14:11), pogodkom Ivana Čupića dve sekunde pre kraja. Poljski šampion je tako obezbedio lidersku poziciju i zadržao stopostota učinak, čime se ove sezone još samo Vesprem može pohvaliti.

PIK SEGED – VIVE TARGI KIELCE 26:27 (11:14)

PIK SEGED:
Siera 1 odb, Višomirski 12 odb, Robledo 1, Prodanović 6, Ančin 1. Parondo 2, Balog 4, Vranješ 1, Bombač3 82), Ilješ 3, Zubai 1, Kalman 4
VIVE TARGI KIELCE:
Šego 11 odb, Šmal 10 odb, Musa 2, Bielecki 6 (3), Hrapkovski 1, Tkačik 3, Čupić 5, Lijevski 2, Štrlek 2, Jurecki 5, Buntić 1

Fantastičan duel u Mađarskoj, u potpunosti je opravdao epitet derbija kola po izboru EHF-a. Pored velikih preokreta, meč su obeležila neverovatna izdanja čak trojice golmana, od kojih je meč viner bio Slavomi Šmal.
Čak sedam strelaca Kielcea, u odnosu na tri Pik Segeda, najbolji su reflektor nadmoći gostiju u prvoj četvrtini utakmice, na čijem je isteku Huan Karlos Pastor bio primoran na tajm-aut, pri rezultatu 5:8. Ni to nije pomoglo, pošto je Marin Šego briljirao među stativama, sve dok indisponiranog Sieru nije zamenio inspirisani Višomirski. Utakmica sezone poljskog golmana, doprinela je da domaći tim dođe do preokreta. Raspucao se i Žolt Balog, Bombač je maestralnim kreacijama „rešavao“ odbranu rivala, a probudio se i Jonas Kalman. Furioznih 15 minuta nastavka mađarskog viceprvaka, za vođstvo od 22:18 u 45. minutu. Tada je pred gol stao Slavomir Šmal. Najbolji igrač planete 2009, uspeva da sa šest uzastopnih bravura vrati svoj tim u meč. Gol Štrleka za 26:25 označio je novi preokret. Dva minuta pre kraja, parondo uspeva da izjednači. Odbranili su se domaći i u poslednji minut ušli sa posedom, ali udarac Baloga sa široke pozicije zaustalja Šmal. 17 sekundi pre kraja Dujšebaev traži tajm -aut. Duboka odbrana Pastora lako je nadigrana, a Čupić je iskuristio ogroman ugao, i dva sekunde pre kraja doneo ogromnu radost brojnim poljskimb navijačima iza mreže koja se poslednja zatresla na ovom meču.
Ovim triumfom, Vive targi Kielce je zadržalo maksimalan učinak. Pik Seged je drugi sa šest pobeda i dva poraza, oba od Poljskog tima, i sigurno će biti drugi na kraju grupnog takmičenja.