Kielce spremno za PSŽ - Ivić najbolji, Đukić najefikasniji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kielce spremno za PSŽ – Ivić najbolji, Đukić najefikasniji

Kielce spremno za PSŽ – Ivić najbolji, Đukić najefikasniji

Aktuelni vladari Evrope, Vive Tauron Kielce, plasirali su se u polufinale IHF Super Glouba u Dohi. Tim Talanta Dušebajeva nije imao lak zadatak protiv borbenog brazilskog Taubatea 33:30 (21:15) koji je još jednom pokazao da je sve bliži visokom evropskom nivou. Junak utakmice u dresu osvajača Lige šampiona bio je debitant, Filip Ivić. Hrvatski golman je odbranio deset lopti (prema sumnjivoj statistici sa sajta IHF), mnoge od njih su bile ključne, da bi se zaustavili južnoamerikanci koji su vršili pritisak do samog kraja.

Rezultat prvog dela – 21:15, nagoveštavao je rutinsko drugo poluvreme, ali je Taubate kaznio opuštanje poljskog šampiona približivši se do 21:20 u 40. minutu. Uspeli su Poljaci da se odlepe, golovi Darka Đukića (7/4 –  najefikasniji), Bileckog i Lijevskog (po 4) uticali su na to da se ode na +6 već u 47. minutu.

Vratili su se Brazilci na 31:28 tri minuta pre kraja. Tajm-aut Dušebajeva, gol Rajhmana i odbrana Ivića, bili su dovoljni da priča bude završena…

Zorman i Štrlek su postigli po dva gola, dok je mladi Vujović ostao u hotelu zbog virusa…