Kil četirao treće mesto, Zagreb završio grupu sa 14 poraza - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil četirao treće mesto, Zagreb završio grupu sa 14 poraza

Kil četirao treće mesto, Zagreb završio grupu sa 14 poraza

U poslednjem meču grupne faze, PPD Zagreb poražen je u Kilu rezultatom 36:30 (23:15). „Zebre“ su tako obezbedila treće mesto, što znači da će u finalu igrati protiv Porta ili Vardara, dok je hrvatski šampion ispisicao crnu stranicu u svojoj bogatoj istoriji, pošto je postao prvi tim koji je takmičenje u grupi završio bez ijednog boda još od 2011. godine. Rival „Plinara“ u eliminacionoj fazi biće Lomza Vive Kielce ili Flensburg.

Domaćin je i pre početka znao da je siguran na trećem mestu, nakon što je Alborg zbog problema sa koronavirusom predao meč Celju, pa je utakmica u nekim svojim delovima više ličila na revijalnu nego na takmičarsku. U takvom ritmu, nemački prvak je na krilima Sunefeltda već do odlaska na odmor stekao nedostižnih plus osam, iako su se gosti odlično držali do rezultata 11:11.

Kada se razbranio Dario Kvenšted, Kil je za deset minuta letećeg rukometa stekao veliku razliku. Filip Jiha, najbolji trener 2020. godine po izboru Handball-Planet.com, iskoristio je priliku da u nastavku pruži minutažu svim igračima, ali je nejgov tim lako sačuvao prednost i ostvario laganu pobedu.

KIL – PPD ZAGREB 36:30 (23:15)

KIL: N. Landin (3+1), Quenstedt (9+1); Ehrig 4, Duvnjak 2, Sagosen 2, Reinkind 4, M. Landin 5 (2), Sunnefeld 9, Weinhold 2, Wincek 1, Benitez, Wagner 1, Dahmke 2, Zarabec, Horak 2, Pekeler 2.

PPD ZAGREB: Jandrić (1), Ristanović (2+1); Vistorop, Mrakovčić, Ćavar 5 (2), Mandić 3 (1), Klarica 2, Srna, Obradović 3, Stojnić, Perić 2 (2), Matanović 6, Hrstić 3, Leimeter 2, Grahovac 2, Vlah.

SEDMERCI: Kil 3 (2), PPD Zagreb 8 (5)

ISKLJUČENJA: Kil 8 minuta (Ehrig 10, Weinhold 21, Sunnefeld 41, Benitez 60), PPD Zagreb 10 minuta (Vistorop 15, Leimeter 38, Klarica 40, Mandić 40, Srna 48)