Balkan-Handball.com

Kil osvojio duplu krunu!

Posle Bundeslige, gde su apsolutno bili suvereni ove sezone, na "Final Four" turniru DHB Kupa, rukometaši Kila su još jednom potvdili nadmoć na nacionalnom nivou. Pred 13000 gledalaca u finalu igranom u Hamburgu, igrači Alfreda Gislansona su za protivnike imali njegov bivši klub, Gumersbah 30:24 (14:15), koji je pao u drugom poluvremenu. Kod "Zebri" ovoga puta je najefikasniji bio Vid Kavtičnik sa šes golova, a pratio ga je Jiha sa pet, dok je standardno, Momir Ilić bio najefikasniji sa šest golova u redovima poražene ekipe, koja je iznenadila čitavu rukometnu javnost fantastičnim drugim poluvremenom u polufinalu, kada su eliminisali domaći HSV. Ipak, najbolji akter susreta bio je fantastični golman Kila, Tijeri Omeje sa 20 odbrana.

THW Kiel – VFl Gummersbach 30:24 (14:15)

VfL: Krantz (1), Wagber (2), Vukovic (1), Ilic (6/3), Gunnarsson (2), Alvanos (1), Szilagyi (3), Pfahl (2), Zrnic (5/1), Tuzolana (1), Stojanović 9 odbrana, Fazekas 5 odbrana.
THW: Andersson (3), Lundström (3), Kavticnik (6/4), Anic (2), Lövgren (3/1), Ahlm (1), Zeitz (2), Karabatic (4), Klein (1), Jicha (5), Omeyer 20 odbrana