Kil prejak za crno-bele u polupraznom "Pioniru" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil prejak za crno-bele u polupraznom "Pioniru"

Kil prejak za crno-bele u polupraznom "Pioniru"

4 komentari

Rukometaši nemačkog Kila, bez problema su savladali Partizan 35:24 (19:10) u polupraznom „Pioniru“ u okviru meča šestog kola EHF Lige šampiona. Za razliku od meča pre par dana u Nemačkoj, „Zebre“ su od samog starta dale gas i nisu dozvolile bilo kakvo iznenađenje. Meč je prelomljen krajem prvog poluvremena, kada Partizan nije postigao gol osam minuta,  a Kil se odlepio na +9 (19:10) serijom 6:0. Najbolji pojedinac susreta, bio je Filip Jiha sa 11 golova, a u njegovom timu, vredni pomena su i Omejer (14 odbrana), Ilić 6 i Rajhman 5. Kod Partizana, solidni golmani Milić i Vasić, dok su u napadu, najefikasniji je bio Ivan Dimitrijević sa po četiri pogotka.

PARTIZAN – KIL 24:35 (10:19)
Beograd
Hala „Pionir“
Gledalaca – 1800
Sudije. Lemanovic i Baranovski (Poljska)
Sedmerci: 4(3)   4(3)
Isključenja: 4 min / 4 min
PARTIZAN: Vasić sedam odbrana i sedmerac, Milošević 3/4, Ilić V 2(1)/4, Mandić 3/9, Radanović, Dimitrijević 4/12, Maksić 3/8, Milić sedam odbrana, Radivojević 1(1)/3, Babić, Ilić, Milinić 2/3, Kostadinović 2/2, Mešter 2/5, Marsenić, Potić 2(1)/3
KIL
: Omejer 13 odbrana i sedmerac, Anderson 3/7, Lundstrom 1/1, Dragićević 1/2, Šprenger 2/3, Palička dve odbrane, Alm, Kubeš, Rajhman 5/8, Cajc 1/3, Palmarson 1/3, Narcis 1/1, Ilić 6/10, Klajn 3/4, Jiha 11/16
Kretanje rezultata: 1:5 (8.) 3:7 (13.) 5:10 (15.) 8:11 (18.) 10:13 (22.) 10:19 (30.) 12:23 (36.) 16:23 (41.) 17:25 (43.) 17:29 (47.) 20:30 (50.) 24:35 (59.)
Igrač utakmice: Filip Jiha

Bezidejno u napadu i ne toliko agresivno u odbrani, ušli su igrači Partizana u meč sa Kilom, možda i opterećeni praznim tribinama, koje su „bole oči“ svima prisutnima u „Pioniru“.  Pokušaje sa bekovskih pozicija Mandića i Dimitrijevića, zaustavljao je odlični Omejer, a sa druge strane, često i u napadu na nesređenu odbranu, dominirao je sjajnim šutevima i prodorima Filip Jiha, koji je do 15. minuta (1:5 – 8.), kada ga je zamenio Momir Ilić postigao sedam golova za svoj tim. Srećom, na početku meča, golman crno-belih, Strahinja Milić, bio je na nivou zadatka, dajući neophodnu sigurnost i priključak svom timu.

Bilo je potrebno neko vreme crno-belima da se otkrave u hladnoj atmosferi beogradskog sportskog hrama. Mandića je zamenio Mešter, počelo je da se igra sa pivotmenom, rastrčao se i Maksić, koji postiže tri pogotka u kratkom vremenskom razmaku, pa sa, do tada, rekordnih -5 (4:9 – 14.), Partizan sve češće dolazi na -3 (8:11, 9:12 – 19.).

Tada se na golu opet isprečio sjajni Omejer. Mandić ne uspeva da ga lobuje, Maksiću brani sedmerac, a Partizan ne postiže gol u osam poslednjih minuta prvog dela (10:13 – 22.). Jihin naslednik u napadu, Momir Ilić, nastavlja istom žestinom da puni mrežu Ilića. Srpski reprezentativac iz izgrađenih pozicija, rešeta sve uglove, postiže pet golova od poslednjih sedam svog tima, a Kil serijom 6:0 odlazi na odmor sa velikih + 9 (10:19).

Uvodni golovi Andersona i Jihe, nagovestili su da bi Kil mogao da slomi otpor beogradskih crno-belih i pre vremena, naročito, kada je na semaforu pisalo 12:23 (36.), ali je Partizan još jednom smogao snage da se, kako tako, vrati u meč. Već pomenuti Jiha, posle osam pogodaka, ulazi u seriju promašaja, Vasić ulazi u seriju odbrana, a Mešter, Milinić i Dimitrijević pogađaju za mini-seriju 4:0 i 16:23 (41.).

Posle pet minuta „stanke“, „Zebre“ pogađaju preko raspoloženog desnog krila, Rajhmana, koji je zamenio Šprengera. Opet pogađa Jiha, pa Klajn, odbrana Kila dobija na čvrstini, a nemački vicešampion dolazi do rekordnih + 12, 17:29 (47.).

Brković je do kraja meča promešao karte, dao priliku svima da steknu malo evropskog iskustva. „Kokica“ Vanje Ilića, pa gol iz sedmerca i skok-šuta Nikole Potića, kao i gol Bogdana Radivojevića, bili su prilika da beogradska publika pozdravi srpskog šampiona, koji objektivno nije mogao više.