Kil u završnici slomio otpor Partizana - 40 minuta "ko iz bajke" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil u završnici slomio otpor Partizana – 40 minuta "ko iz bajke"

Kil u završnici slomio otpor Partizana – 40 minuta "ko iz bajke"

Srpski šampion, beogradski Partizan, pružio je i više nego solidan otpor nemačkom Kilu 28:36 (18:17) pred 10250 gledalaca u "Šparkase" Areni. Poletno, atraktivno i hrabro, prikazali su se igrači Partizana u duelu sa svetskim zvezdama. U pojedinim trenucima prvog poluvremena su se Ilić, Dimitrijević i ostali crno-beli momci "igrali rukometa", što je i donelo sjajan rezultat i vođstvo za nevericu na poluvremenu – 18:17.

Poveo je Partizan i sa 19:17, ali je onda mašina sa Baltika krenula da melje. Egal je trajao do nekog 40. minuta, kada Kil pravi prvu osetniju prednost a na 20:25 u 45. minutu, trener, Aleksandar Brković traži tajm-aut, kako bi sprečio brodolom. To mu i uspeva. Meša karte, daje šansu svima, pa i golobradim klincima Potiću, Miniću, Marseniću, Vanji Iliću, koji su bez respekta sačuvali korektnih -8 – 28:36.

KIL: Omeje (13 odbrana), Palička (tri odbrane), Lundstrom 8, Ilić 7 (6), Anderson 6, Dragićević 4, Narsis 3, Jiha 3, Palmarson 2, Šprenger 2, Rajhman 1, Kubeš, Klajn, Miler.

PARTIZAN: Milošević 3, V. Ilić 1 (1), Mandić 6, Radanović, Dimitrijević 7, Maksić, Vasić (dve odbrane), Milić (osam odbrana), Babić, N. Ilić 6, Milinić, Kostadinović 2, Mešter 2, Marsenić, Potić 1.

Lepa uvertira za meč šestog kola sa Kilom, već u sredu od 19 časova u "Pioniru".

1. Ademar Leon 5-7
2. Kobenhavn 4-6
3. Montpellier 5-6