KILU SAMO BOD PROTIV MAGDEBURGA, LEVEN ČEKA SVOJU ŠANSU - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KILU SAMO BOD PROTIV MAGDEBURGA, LEVEN ČEKA SVOJU ŠANSU

KILU SAMO BOD PROTIV MAGDEBURGA, LEVEN ČEKA SVOJU ŠANSU

U jednom od poslednjih mečeva 26. kola Bundeslige, Magdeburg je kao gost u Šparkase areni iznenadio aktuelne šampione osvajanjem boda – 27:27 (11:15). Ekipa iz istočnog dela Nemačke bila je bolja tokom čitavog susreta, a u 27. minutu izabranici Uvea Jungandreasa imali su i plus šest, kada je bilo 15:9. Kil je najbolje igrao u prvih i poslednjih 10 minuta drugog poluvremena, ali bledo izdanje bez dobre timske igre i u napadu i u odbrani bilo je dovoljno samo za bod. U odnosu na neke prethodne utakmice kada se prvak izvlačio pogocima Jihe u poslednjem napadu, sada je gost imao priliku da izbegne poraz u samoj završnici, koju je sa linije sedam metara iskoristio Robert Veber. Posle uspešno izvedenog sedmerca Austrijanca, domaćima je preostalo nekoliko sekundi u toku kojih nisu uspeli da upute udarac ka odličnom Kvernštedu, uz Vebera i Marka Bezjaka jednog od najzaslužnijih za iznenađenje.

Kod domaćeg tima Marko Vujin je bio najbolji strelac sa osam pogodaka uz loše izdanje u prvom poluvremenu kada je postigao samo jedan gol. Magdeburg ove sezone može da se pohvali da je jedina ekipa koja neporažena u dvomeču sa prvim favoritom za titulu jer su šampioni iz 2001. godine slavili  u 9. kolu 34:31, a sada su učinili da Kil prvi put ove takmičarske godine odigra nerešeno i pokvari svoj perfektan učinak kod kuće od 12 pobeda u 12 mečeva.

26. Kolo THW Kiel – SC Magdeburg: 27:27 (11:15)

THW Kiel: Sjöstrand (1.-18., 3 odbrane), Palicka (18.-60., 8/1 odbrana, jedan sedmerac); Toft Hansen, Sigurdsson (2), Sprenger(n.e.), Wiencek (1), Ekberg (3), Zeitz (2), Jallouz, Palmarsson (3), Klein (2), Jicha (6/3), Vujin (8/1) Gislason

SC Magdeburg: Eijlers (odbranjen sedmerac), Quenstedt (1.-60., 14/1 odbrana, jedan sedmerac); Kneer (3), Rojewski (3), Musche, van Olphen (1), Hornke (n.e.), Natek (5), Grafenhorst (1), Haaß (1), Bezjak (2), Weber (7/4), M. Gebala, Jurecki (4)

Kiks lidera šampionata iskoristili su svi najbliži pratioci na tabeli – Rajn Nekar Leven je potvrdio najbolju formu u 2014. godini pobedivši ubedljivo na gostovanju Lemgo 35:24 i u ovom trenutku imaju dva boda manje od Kila, ali bolju gol razliku za šest pogodaka. Upravo taj segment može na kraju da presudi u borbi za titulu jer će „Lavovi loviti Zebre“ u međusobnom duelu zakazanom za 16. april u sigurno rasprodatoj SAP Areni u Manhajmu. Tada je na programu 29. kolo. Flensburg je bio siguran protiv Emsdetena u gostima 29:22 (Egert 11), dok je Hamburg uz veliki trud savladao Ajzenah 27:23 (Marković 5, Duvnjak 4 – Vražalić 4).