KRAJ SERIJE: Švajcarci bolji od "orlova" u Vinterturu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KRAJ SERIJE: Švajcarci bolji od „orlova“ u Vinterturu

KRAJ SERIJE: Švajcarci bolji od „orlova“ u Vinterturu

Reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Švajcarske 28:32 (15:18) u polufinalu tradicionalnog 46. „Yellow Cup“ u Vinterturu. Desetkovana povredama i izostankom igrača koji nastupaju u nemačkoj DKB Bundesligi (priključuju se 31. decembra), četa selektora Jovice Cvetkovića zabeležila je prvi poraz u sedmom zvaničnom meču u 2017. godini.

Domaći sastav, koga već za par dana očekuju utakmice pretkvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019 u Nemačkoj i Danskoj, diktirao je tempo pred svojim navijačima, pa su tako „orlovi“ posle startnog vođstva 3:2 (5.) i dva egala (7:7 i 22:22) uglavnom bili u rezultatski podređenom položaju.

Odbrane Dejana Milosavljeva (osam odbrana) i sjajna šuterska serija Petra Đorđića (10 golova) vratile su Srbiju u igru posle -4 (16:20) na startu drugog poluvremena. Izjednačili su „orlovi“ preko levog beka beloruskog Meškov Bresta u 44. minutu (22:22), ali je tajm-aut švajcarskog tima doneo novu seriju domaćina, koji je deset minuta kasnije imao i +5 – 23:28.

Stali su igrači selektora Cvetkovića u napadu, postigli samo jedan gol za 10 minuta, tako da su Švajcarci, u čijim je redovima briljirao Fon Dešvanden (11 golova) rutinski priveli meč kraju. Kod Švajcaraca, raspoložen u prvom delu bio je i Nikola Portner (ukupno 10 odbrana)

U borbi za treće mesto u subotu od 21, Srbija će se sastati sa poraženom selekcijom iz duela Rumunije i Rusije.

Strelci za Srbiju: Cupara (dve odbrane), Milosavljev (osam odbrana), Marsenić 2, Marković 3(1), Vujić 5, Đorđić 10, V. Ilić 1, Jovanović 1, Đukić 3, Obradović 1, Vorkapić 1.

SEMAFOR: 4:3 (6.) 7:7 (13.) 9:14 (23.) 16:20 (36.) 22:22 (44.( 23:25 (49.) 23:28 (54.) 27:30 (58.)