DUŠEBAEV POGODIO SA SIRENOM: Remi Kila i Kjelcea na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DUŠEBAEV POGODIO SA SIRENOM: Remi Kila i Kjelcea na startu Lige šampiona

DUŠEBAEV POGODIO SA SIRENOM: Remi Kila i Kjelcea na startu Lige šampiona

Uroš Samardžić

Filip Jiha će morati da sačeka na prvu pobedu u Ligi šampiona kao trener. Bod je upisan, ali čini se da apetiti nisu zadovoljeni nakon gostovanja Vive Kjelcea u Šparkase areni. Dramatična utakmica na severu Nemačke završena je podelom bodova – 30:30 (14:15).

Izabranici Talanta Dušebajeva su imali prednost nakon 30 minuta igre u dupke punoj Šparkase areni, ali je Kil uspeo u drogm poluvremenu da nadomesti gol zaostatka. Imali su crno-beli i „+2“ na dva minut pre isteka vremena, ali su golovi Kuleša i Dušebajeva doneli nerešen rezultat u Nemačkoj. Kada je reč o strelcima, treba reći da je minutaža u Kilu bila dobro raspoređena, a tome u prilog govori i činjenica da su izabranici Filipa Jihe imali čak 11 različitih strelaca, od koji se najviše istakao Bilik sa sedam golova. Sa druge strane, po pet puta precizni su bili Dušebajev i Kuleš.