Landin odveo Kil na Barselonu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Landin odveo Kil na Barselonu!

Landin odveo Kil na Barselonu!

Kil ide na Barsu u četvrtfinalu EHF Lige šampiona! Nemačke „Zebre“ su uspele da nadoknade -4 iz prvog meča u Segedinu (29:33) i u drugom poluvremenu slome otpor mađarskog PIK Segeda 36:29 (17:13). Uspešno su izabranici Karlosa Pastora držali sebe na graničniku od četiri gola do desetak minuta pre kraja, kada je na scenu stupio Niklas Landin, heroj domaćina, skinuvši dva sedmerca i niz zicera za konačno slamanje otpora rivala.

THW Kiel: Landin (1.-60., 17/4 odbrana), Katsigiannis (n.e.); Duvnjak (3), Ferreira (n.e.), Mamelund, Sprenger (n.e.), Dissinger (5), Ekberg (7), Anic (2), Canellas (2), Dahmke (3), Jaanimaa (n.e.), Williams (n.e.), Klein, Brozovic (4), Vujin (9/5); Trainer: Gislason
Pick Szeged: Sierra Mendez (1.-30., 5 odbrana), Wyszomirski (10 odbrana); Mindegia Elizaga (2), Källmann (7), Garcia Robledo (5), Dos Santos (2), Zubai, Ilyes, Balogh (2), Blazevic (1), Prodanovic (1), Bombac (7/3), Garcia Parrondo, Vranjes (1), Ancsin (1); Trainer: Pastor