"Lavovi" se osvetili u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Lavovi“ se osvetili u Skoplju

„Lavovi“ se osvetili u Skoplju

Samo je zahvaljujući milošću rivala Rajn Nekar Leven izbegao sramotu prošle nedelje u svojoj dvorani, kada je potpuno nadigran od Vardara, ali je nemački šampion pokazao mnogo bolju igru i „vratio brejk“ u Skoplju nanevši crveno – crnima drugi poraz u elitnom takmičenju ove sezone – 26:29 (15:15).

Za razliku od pomenutog duela u nemačkoj, Vardar nije imao dovoljno raspoloženog golmana, dok je na drugoj strani Apelgren bio odličan sa 15 odbrana.

Gledaoci u dvorani „Jane Sandanski“ nisu prisustvovali spektakularnoj utakmici. Izabranici Raula Gonzalesa su delovali pomalo umorno na terenu, a „Lavovi“ su iskusnom igrom iskontrolisali meč, napravivši ključnu prednost u drugom poluvremenu.

Slabe odbrane i česte smene u vođstvu obeležile su prvih 30 minuta. Vardar je u finišu te deonice dva puta imao plus dva – 13:11 i 15:13, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom – 15:15.

Domaći su delovali vrlo anemično u napadu početkom nastavka, što su gosti iskoristili da steknu prvu opipljiviju prednost – 16:19.

Očekivalo se da se crveno – crni trgnu, ali desilo se suprotno – Mensah Larsen (7) i Rajnkind (7) bili su nerešive engime za protivničku odbranu – 19:25. Vremena za povratak u meč je bilo, ali ne i adekvatne igre Vardara, pa je nemački šampion odneo čitav plen iz makedonske prestonice. Bila je to druga pobeda Rajn Nekar Levena nad Vardarom u šestom meču ( prvi put se sastali pre dve sezone).

Najefinaksniji u poraženim redovima bili su Kaneljas i Borozan sa po šest golova.

Ekipa Vive Tauron Kielcea ima priliku da sustigne Vardar na čelu tabele, ukoliko u nedelju savlada PPD Zagreb na svom terenu.