LIGA EVROPE: Debakl Tinex Proleta u Španiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Debakl Tinex Proleta u Španiji

LIGA EVROPE: Debakl Tinex Proleta u Španiji

U prvom meču drugog kola kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope, Tineks Prolet doživeo je ubedljiv poraz u Španiji od Granoljersa 21:36 (11:16). Revanš duel, koji će biti samo formalnost, na programu je već sutra (subota) od 17.30 na istom mestu. Zbog epidemiološke situacije, obe utakmice igraju se na terenu španskog predstavnika.

Makedonski predstavnik bio je ravnopravan rival samo tokom prvih par minuta, odnosno rezultata 2:2. Već tada je usledila prva serija i osetljivija prednost domaćina (6:2). Izabranici Andona Boškovskog uspeli su da povuku ručnu i spreče rivala da napravi još veću razliku do odlaska na odmor.

Početkom nastavka, Jane Cvetkovski je sa dve odbrane nagovestio da bi Prolet mogao uhvatiti priključak, međutim, dogodilo se sasvim suprotno. Igra gostiju se brzo raspala, a prednost Granoljersa rasla do konačnih +15.

Nezaustavljiv u pobedničkim redovima bio je Markez Koloma sa devet golova, ispred Valera Rovire sa pet, dok su na drugoj strani Palevski i Pejakovć bili najefiasniji sa po četiri. Dejan Pecakovski, koji je početkom drugog poluvremena dobio crveni karton, postigao je tri.