LIGA EVROPE: Magdeburg prevelik zalogaj za Nexe - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Magdeburg prevelik zalogaj za Nexe

LIGA EVROPE: Magdeburg prevelik zalogaj za Nexe

Nexe iz Našice doživelo je drugi poraz ove sezone u EHF Ligi Evrope. Potpuno očekivano gostovanje Magdeburgu u GETEC areni bio je prevelik zalogaj četi Branka Tamšea, koji su ipak časno položili oružje pred verovatno najboljom ekipom sveta u ovom trenutku – 32:26 (19:14).

Borili su se „Gromovi“ hrabro i maksimalno protiv velikog favorita, ali to nije bilo dovoljno da ga ozbiljnije ugroze. Veliki broj iznuđenih i neiznuđenih grešaka, uz veliki kvalitet rivala, odvele su hrvatskog predstavnika u rutinski poraz od neprikosnovenog lidera Bundeslige.

Zbog problema sa povredama, svih 60 minuta branio je mladi Dominik Kuzmanović, i bio je sjajan sa 16 intervencija. Ipak, odbrana nije mogla da drži ritam sa napadačkom mašinerijom Magdeburga, koja čitavim tokom sezone rešava napada u prvih 10 do 15 sekundi, najčešće uspešno.

Vrlo rano su se gosti našli u zaistatku od 10:3, potom i 14:6, da bi do odlaska na odmor učinili deficit podnošljivijim, sa kakvom-takvom nadom u preokret.

Finiš prvog i početak drugog poluvremena bio je najboljih period igre Nexea. Predvođenim Jaganjcem i Melićem, Našičani su u dva navrata prišli na minus tri, ali bi oba puta uzvratio punom parom – drugi put serijom 4:0, za bezbednih i nedostižnih 26:19.

Večeri crvenih kartona za trenere doprineo je i Branko Tamše, koji je isključen zbog prigovora sudijama.

SC Magdeburg – RK NEXE 32:26 (19:14)

SC Magdeburg: Jensen Mike 14, Chrapkovski,  Musche 2, Pettersson 1, Magnusson 4, Green, Hornke 4, Weber 6, Gullerud 2, Mertens 5, Jensen Magnus 3, O’Sullivan 2, Bezjak, Smits 3, Damgard Nielsen

Trener: Bennet Wiegert

RK NEXE: Kuzmanović (16 obrana), Vejin 1, Radovanović,  Greganić,  Jelinić 3, Vida, Velkavrh , Severec 4 , Godec, Moslavac, Tomić 1, Melić 8, Jaganjac 6, Markušić 3, Pribetić

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: SC Magdeburg: 1/1, RK NEXE: 4/4

Isključenja: SC Magdeburg 6 minuta (Chrapovski 2′, O’Sullivan 2′ klupa 2); RK NEXE 10 minuta (Severec 2′,2′, Jaganjac 2′ Pribetić 2′, klupa 2′)

Crveni kartoni: Branko Tamše