Liga šampiona: Johanson uz zvuk sirene za remi Elveruma i PSŽ-a (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga šampiona: Johanson uz zvuk sirene za remi Elveruma i PSŽ-a (Video)

Liga šampiona: Johanson uz zvuk sirene za remi Elveruma i PSŽ-a (Video)

Prvi meč osmine finala aktuelne edicije EHF Lige šampiona završen je bez pobednika – Elverum-PSŽ 30:30 (13:15). Sjajan otpor velikom favoritu, norveški šampion krunisao je pozitivnim rezultatom, obezbeđenim u poslednjem trenutku utakmice, kada je Erik Johanson postavio konačan rezultat.

Ipak, Parižani su i dalje veliki favoriti pred revanš na svom terenu. Uvratna utakmica na programu je za sedam dana.

Ekipa Raula Gonzales je pre vremena ostala bez najboljeg strelca Mikela Hansena, ali su realizatorsku ulogu preuzeli sve bolji Kamil Šipšak i Luk Stains. Gosti su do pet minuta pre kraja konstantno vodili, najviše sa plus pet, ali je Elverum u samoj završnici uspeo da prekrene. Ipak, domaćin se na kraju i te kako zadovoljio nerešenim rezultatom, naročito ako je suditi po slavlju nakon duela.

Nevolja za Lundov sastav dogodila se nepuna dva minuta pre kraja, kada je najbolji igrač domaćina večeras, Tomas Solstand, doživeo povredu noge koja na prvi pogled ne deluje bezazleno.

Elverum – PSŽ 30-30 (13-15)

Elverum: Thomas Solstad 9, Eric Johansson 7, Endre Langaas 6, Tobias Gr øndahl 4, Stig-Tore Moen 2, Sindre Heldal 2.

PSŽ: Kamil Syprzak 12, Luc Steins 7, Ferran Sole 3, Benoit Kounkoud 3, Elohim Prandi 2, Nedim Remili 1, Nikola Karabatic 1, Adama Keita 1.

Od 20.45, na severu Nemačke sastaju se Flensburg i Pik Seged. U četvrtak su na programu još dva meča – od 18.45 Vardar dočekuje Vesprem, a dva sata kasnije počinje duel Porta i Monpeljea. Direktan plasman u četvrtfinale, kroz grupnu fazu obezedili su Vive Kielce, Barselona, Kil i Olborg.