"Lokosicama" za gol izmakao trofej, Malaga slavi titulu u EHF Kupu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Lokosicama“ za gol izmakao trofej, Malaga slavi titulu u EHF Kupu!

„Lokosicama“ za gol izmakao trofej, Malaga slavi titulu u EHF Kupu!

Nakon dramatičnih 120 minuta rukometa, ekipa Lokomotive iz Zagreba nije uspela da osvoji EHF Kup za dame, pošto je pobeda u revanš meču na svom terenu protiv Malage 31:28 (18:14) bila nedovoljna za konačan uspeh, usled trijumfa španskog tima od 32:28 pre sedam dana.

Šteta, imale su izabranice Nenada Šoštarića lepu priliku, vodile su i sa 12:16 početkom nastavka, ali su na kraju za gol ostale kratke.

Presudio je sam finiš utakmice. Hrvatski predstavnik je u 55. minutu vodio sa 29:26, ali je onda primio dva gola sa igračem manje, pa, iako je sačuvao mrežu u poslednja tri minuta, gol Larise Kalaus za 31:28 40 sekundi pre kraja nije bio dovoljan, pošto su Špankinje sačuvale loptu do kraja i osvojile prvi evro trofej u klupskoj istoriji.

LOKOMOTIVA-MALAGA 31:28 (18:14)

LOKOMOTIVA: Bešen 6 odbrana, Ivancok – Dora Kalaus 6, Larisa Kalaus 6, Stela Posavec 5, Paula Posavec 4, Gavrić 4, Curić 2, Japundža 1, Vojnović 1, Simara 1, Prkačin 1

MALAGA: Kasteljanos 14 odbrana, Robles  -Medeiros 5, Arderius 4, Rodrigez 4, Soledad Lopez Himenez 7, Esperanca Lopez Himenez 3, Baldomero 2, Garsija Avilja 2, Perez Martin 1