LŠ 2010/2011: Zagrepčani razbili Konstancu na Crnom moru - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ 2010/2011: Zagrepčani razbili Konstancu na Crnom moru

LŠ 2010/2011: Zagrepčani razbili Konstancu na Crnom moru

Uvodni meč Lige šampiona u grupi "D" između domaćina, rumunskog šampiona, Konstance i prvaka Hrvatske, C.O Zagreba, nije doneo neizvesnost, već totalnu dominaciju Zagrepčana 23:33 (9:15). Najbolji u redovima pobednika i najzaslužniji za ovako visoku pobedu, bili su maestralni Ljubo Vukić sa 13 golova iz 14 pokušaja, kao i Marin Šego, koji je sakupio 22 odbrane. Iako se očekivao veći otpor ekipe, koja je prošle sezone na svom terenu savladala Monpelje, pa izborila plasman u TOP 16 fazu Lige šampiona, izabranici bivšeg selektora Srbije, Jovice Cvetkovića, osim u početnoj fazi meča (u sedmom minutu je Konstanca vodila 1:0), nisu bili dorastao protivnik šampionu Hrvatske. Ulaskom Ivana Balića u igru, sve je krenulo na bolje.

U 15. minutu, Zagreb je imao 7:3, da bi se razlika povećavala do +6 na poluvremenu – 15:9. Drugo poluvreme, bilo je nastavak egzekucije iz prvog, uz sjajnog Ljubu Vukića i Marina Šegu. Razlika je išla do +12, a rumunska publika, teško je primila težak poraz na startu elitnog takmičenja. U svakom slučaju, ekipi Jovice Cvetkovića ostaje borba za četvrto mesto, gde će imati sebi ravnopravne protivnike, sarajevsku Bosnu i ruski Sankt Petersburg.

U drugom meču dana, ruski Medvedi su "zagrebali" po danskom šampionu.

Čehovski medvedi : AaB Handball 39:29 (20:14)

U preostala dva meča grupe "D", gde se nalazi C.O Zagreb, Bosna je poražena u Sankt Petersburgu 27:32, dok je Siudad Real slavio protiv Flensburga 27:19.