LŠ: Leven pobedom otvorio kolo, Bombač pokorio Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Leven pobedom otvorio kolo, Bombač pokorio Švedsku

LŠ: Leven pobedom otvorio kolo, Bombač pokorio Švedsku

U sredu su odigrana prva dva meča osmog kola VELUX EHF Lige šampiona, u kojima su favoriti ostvarili sigurne pobede. Rajn Nekar Leven nije imao puno problema da i drugi put savlada Monpelje. Pred polupraznim tribinama u Frankfurtu, „Lavovi“ su savladali francuskog viceprvaka rezultatom 25:21 (16:10).

Momci Nikolaja Jakobsena su već na startu meča postavili stvari na svoje mesto. Golovima Rajnkinda sa distance i kontrama Patrika Greckog brzo su poveli sa 6:2, a do odlaska na odmor tu prednost povećali na plus šest.

Početkom nastavka, razlika je narasla na maksinalnih plus devet, nakon čega je usledilo opuštanje domaćina. Međutim, tim Patrisa Kanaje je propustio priliku da spusti razliku ispod četiri gola, pošto osam minuta nije postigao gol u finišu meča, tako je Rajn Nekar Leven bez puno muke ubeležio nova dva boda.

Najefikasniji je bio Grecki sa pet golova, ispred Genshajmera, Baenje i Mensaha Larsena sa po četiri. Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Dolenec, takođe sa pet golova, jednim više od Kavtičnika i Simoneta.

Lider Bundeslige se tako izjednačio sa Barselonom na čelu grupe B sa po 11 bodova, s tim što Katalonci u nedelju gostuju u Skoplju ekipi Vardara, koja ima bod manje.

U durgom meču dana, a u okviru iste grupe, Pik Seged je slavio protiv kristijanštada u gostima 34:32, iako su domaći na poluvremenu vodili sa 19:16. Predvođen nezadrživim Džamalijem (10), švedski prvak je nagovestio da bi možda mogao do novog iznenađenja i treće pobede, ali tako nije mislio Dean Bombač, koji je meč završio sa čak 13 golova.

Mađarski vicešampion ima 10 bodova, koliko i Vardar, ali i utakmicu više. Kristijanštad je ostao u donjem delu grupe B sa četiri poena.