LŠ: Makedonski šah-mat Vranješu u Flens areni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Makedonski šah-mat Vranješu u Flens areni!

LŠ: Makedonski šah-mat Vranješu u Flens areni!

U super uzbudljivom derbiju i prvom meču 3. kola EHF Lige Šampiona, Barselona je slavila pobedu na gostovanju Flensburgu 27:28 (11:13). Junak pobede Katalonaca bio je makedonski golman Borko Ristovski, koji je ubeležio 19 odbrana, dok je tragičar na drugoj strani bio iskuni Danac Tomas Mogesen, pošto je poslednja dva napada za izjednačenje svog tima upropastio bukvalno bacivši loptu u ruke protivničkim igračima.

Prvak Evrope iz 2015. sada ima maksimalan učinak u „grupi smrti“ posle tri odigrana kola, pošto je ranije savladao Vislu na strani i Kil na domaćem terenu, takođe golom razlike.

Flensburg je doživeo prvi poraz ove sezone, i prvi još od maja meseca kada su doživeli neuspeh u kupu.

Izabranici Ćavija Paskvala su vodili skoro čitavim tokom meča, na odmor su ptišli sa dva gola viška najviše zahvaljujući sjajnim odbrana Ristovskom. Sredinom nastavka je delovalo je da će španski šampion bez veće drame stići do oba boda, kada je zahvaljujući boljoj odbrani i raspoloženom bombarderu Žaluzu stekao 20:16.

SG Flensburg-Handewitt, 27 – FC Barcelona Lassa, 28

Flensburg: Mattias Andersson, Eggert (5), Mogensen (3), Djordic (2), Jakobsson (1), Toft Hansen (2), Radivojevic (1) –starting seven–, Gottfridsson (1), Tobias Karlsson, Glandorf (6), Lasse Svan (3), Mahé (3), Horvat.

Barça:  Ristovski, Víctor Tomàs (3), Sorhaindo (2), Lasse Andersson (3), Ariño (2), Viran Morros, Jicha (2) –starting seven–, N’Guessan, Noddesbo, Syprzak, Dika Mem (3), Jallouz (8), Lazarov (4).

Kretanje rezultata: 3-3 / 4-6 / 6-6 / 8-8 / 9-9 / 11-13 poluvreme / 14-16 / 16-20 / 20-21 / 23-26 / 26-27 / 27-28

Međutim, energični Ljubomir Vranješ je burnim tajm-autom preokrenuo tok meča, Flensburg je savršeno iskoristio igrača više i došao do izjednačenja, 23:23. Barsa je uzvratila serijom 3:0 preko Arinja, Žaluza i Lazarova, ali tu nije bio kraj uzbzđenjima.

Golmani su briljirali na obe strane (Anderson imao jednu odbranu manje od Ristovskog), Glandorf je bio ključni pojedinac nemačkog vicešampiona, iako je prvo poluvreme presedeo na klupi. Bivši reprezentativac je bio jedini za koga Borko nije imao rešenje, ostavio je svoj tim u igri, ali je Mogensen, koji je do finiša igrao dosta dobro, u dva navrata bacio u vodu priliku da Flensburg, kao i protiv Vesprema u prvom kolu, osvoji bod.

Najefikasniji akter bio je Tunišanin Vael Žaluz sa osam golova iz 13 pokušaja, dok je Lazarov postigao četiri. S druge strane, Glandorf je za poluvreme dao šest golova, jedan više od Egerta.

Barsleona će i posle trećeg kola ostati jedina maksimalna u grupi A, u kojoj se još nalaze Flensburg, Vesprem, PSŽ, Kil, Silkeborg, Kadeten i Visla. Tim Ljube Vranješa ima tri boda – po jednu pobedu, remi i poraz.

Za vikend, Visla dočekuje Vesprem, Kadeten PSŽ, a Silkeborg Kil.