LŠ: PPD Zagreb sa bodom iz Bresta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: PPD Zagreb sa bodom iz Bresta!

LŠ: PPD Zagreb sa bodom iz Bresta!

U okviru 11. kola VELUX EHF Lige šampiona, rukometaši Meškov Bresta i PPD Zagreba remizirali su u Belorusiji 21:21 (11:9). Izabranici Silvija Ivandilje su osvojili peti bod u grupi B, i time se izjednačili sa Celjanima – ove dve ekipe dele poslednje i pretposlednje mesto, sa poenom manje od Kristijanštada, s tim što ova dva tima tek treba da odigraju svoj meč ove runde.

Remi Zagrepčanima doneo je David Miklavčić, pogotkom 40 sekundi pre kraja.

Meškov Brest – PPD Zagreb 21:21 (11:9)

Meškov Brest: Pešić, Čarapenka, Mijatović; Rutenka 2, Jaščanka, Babičev 1, Kulak 1, Kristopans 2, Jurinok 1, Stojković 2, Šumak, Prodanović, Razgor, Ostrouško 7, Jamali 7, Šilovič 2.

PPD Zagreb: Stevanović, Skok; Ereš 3, Mrakovčić 1, Kontrec, Vori 3, Cingesar 3, Marković 3, Šušnja, J. Valčić, Jotić, T. Valčić, Mandalinić 4, Miklavčić 2, Markoski, Pavlović 2.

Domaći su bolje počeli, poveli sa 3:0, ali je Zagreb uspeo brzo da se vrati i izjednači na 4:4. Igralo se gol za gol do finiša prvog dela, kada je Meškov novom mini serijom obezbedio plus dva na odlasku u svlačionicu.

Gosti su u nastavku uspeli da dođi do prvog vođstva (18:17) u 50. minutu, ponajviše zahvaljujući sjajnim odbranama Skoka, ali je beloruski šampion brzo preokrenuo, pogotkom Stojkovića sa sedam metara došao i do plus dva u finišu, ali su momci Silvia Ivandilje odlično odigrali poslednja dva minuta i izbegli poraz.