LŠ: Zagreb bez šansi u Vespremu, PSŽ rutniski sa Nantom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Zagreb bez šansi u Vespremu, PSŽ rutniski sa Nantom

LŠ: Zagreb bez šansi u Vespremu, PSŽ rutniski sa Nantom

Dva dana nakon što je Kil eliminisao Rajn Nekar Leven, dobili smo još dva učesnika četvrtfinala ovogodišnje VELUX Ehf Lige šampiona. Vesprem je rutniski opravdao ulogu velikog favorita na svom terenu protiv PPD Zagreba slavivši sa 29:19 (15:9)   (prvi meč u gostima dobili golom razlike), dok je u francuskom okršaju, PSŽ posle remija u Nantu savladao istoimeni tim kod kuće sa 35:27 (15:13).

Da nikakve drame u Vespremu neće biti, postalo je jasno još u prvoh 30 minuta. Domaćin nije želeo da išta prepušta slučaju  od uvodnih minuta, rano stekao plus pet, i ne samo održao, već i uvećao tu razliku do poluvremena.

Izabranici Silvija Ivandilje su bili ravnopravan rival u nastavku, ali nisu uspeli ni da zaprete ubedljivom vođstvu mađarskog prvaka, za kojeg je taj period bio rutinsko odrađivanje posla. U poslednjih pet minuta, Vesprem je pobedu učinio još ubedljivijom.

Najefikasniji kod momaka Ćavija Sabatea bili su Ilić, Ugalde i Marguč sa po pet golova, dok su na drugoj strani Miklavčić, Horvat i Pavlović bili najefikasniji sa po svega tri pogotka,

Parižani su u revanšu bili jači za Nikolu Karabatića koji zbog stomačnih problema nije nastupio pre sedam dana, i to iskoristili na najbolji način, naročito u odbrani. Nant je bolje počeo, imao i plus dva u prvom delu, ali je njihov otpor oslabio od 45. minuta, kada je znatno poboljšao igru u defanzivi.

Na ulasku u poslednjih 1o minuta Hansen je postigao dva uzastopna gola za maksimalnih plus šest, i time ubio poslednju nadu drugoplasiranog tima francuskog šampionata.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Nedim Remili sa 10 golova iz 13 pokušaja, a pratili su ga Genshajemr (6/6), odnosno braća Karabatić i Mikel Hasnen da po četiri pogotka. Kod „Kanarinaca“, Njokas je dao šest, Gurbindo pet, a Kler četiri gola.