Makedonija bolja od Srbije u Beogradu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija bolja od Srbije u Beogradu

Makedonija bolja od Srbije u Beogradu

6 komentari

U okviru priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo, reprezentacija Makedonije savladala je Srbiju u prijateljskoj utakmici odigranoj u SC Voždovac na Banjici rezultatom 29:32 (13:14). Daleko od maksimuma bile su obe selekcije, koliko prinudno toliko i planski, kako se ne bi otkrile sve karte pred start kontinentalnog nadmetanja u Hrvtaskoj, ali su gosti prilično rutinski slavili pokazavši da su dosta uigranija i spremnija reprezentacija u datom trenutku.

Ubedljivo najbolji pojedinac u srpskom timu bio je golman Vladimir Cupara koji je držao svoj tim koliko-toliko u igri, ali je hendikeop u vidu odsustva Šešuma, Beljanskog i Stojkovića bio više nego evidentan kako u odbrani, tako i u napadu. S druge strane, Makedonci su imali značajno bolji protok lopte i više dobrih perioda kada je defanziva u pitanju, te raspoloženog Lazarova i Taleskog u finišu, što je bilo dovoljno za ohrabrujući trijumf čete Raula Gonzalesa.

SRBIJA – MAKEDONIJA 29:32 (13:14)

Isključenja: Srbija 4 min, Makedonija 14 min

7m: Srbija 5/5, Makedonija 1/1

SRBIJA: Cupara (13 odbrana, 1 gol), Ivanišević (dve odbrane), Milosavljev – Obradović, Vujić 1, Crnoglavac, Đukić 3, Marković 2, Đorđić 6, N. Ilić 2, Ćirić, Jovanović, Nenadić 3, Zelenović 1, Marsenić 5, Stevanonvić, Radivojević 2, V. Ilić, Vujin 3

MAKEDONIJA Mitrevski (devet odbrana), Ristovski (sedam odbrana) – Velkovski, Stoilov 5, K. Lazarov 3, Jonovski, Taleski 6, Mirkulovski 2, V. Markoski, N. Markoski 2, Kuzmanovski, Georgievski 8, F. Lazarov, Daskaloski, Ojleski 2, Popovski 1, Peševski 3

Sa čak pet odbranjenih zicera u uvodnoj fazi meča, Vladimir Cupara je omogućio svojoj reprezentaciji da stekne uvodno vođstvo, koje nije bilo opipljivije zahvaljujući nešto slabijoj igri „Orlova“ u napadu, pre svega u fazi realizacije. Makedonija nije najbolje ušla u meč, ali je posle 10-ak minuta pronašla prepoznatljiv ritam i preokenula rezultat. Gosti su u skoro svakom napadu pronalazili višak na krilima, što je vremenom moralo da da rezultata – efikasni Georgievski je doneo svom timu prvo vođstvo (6:5), a kada je Stoilov upisao i strelce početkom 22. minuta, na semaforu je pisalo 8:10.

Puno se promašivalo iz izglednih situacija pred oba gola, ali je u Srbija u takvoj igri uspela da preokrene, golovima Vujića, Vujina, Đorđića i Radivojevića iz kontra napada (12:11).

Briljirao je Cupara na srpskom golu (čak 12 odbrana u prvom poluvremenu), ali njegovi saigrači su i dalje promašivali zicere. Tri u nizu pogurala su Makedonce do novog preokreta u finišu prvog dela, za vođstvo od 14:13 na poluvremenu.

Nastavila se rezultatska lackalica i početkom drugog poluvremena, dok gosti nisu drugi put na meču stekli plus dva – 17:19. Bila bi ta razlika još ubedljivija da Cupara nije branio zicer za zicerom. Međutim, bravure srpskog golmana ponovo nisu materijalizove, pa je Kiril Lazarov u 47. minutu podigao lestvicu na plus tri – 20:23. Legendarni as je dva minuta kasnije proigrao Stoilova za novi maksimum, 21:25, što je bio poziv Cvetkoviću da pozove na savetovanje. Kao i uvek kada se rezultat lomi, Lazarov je preuzeo konce makedonskog napada i svojim golovima i asistencijama održavao bezbednu distancu, uz odličan doprinos i mladog Taleskog koji se raspucao u nastavku. Srbija nije uspela da ugrozi prednost rivala do kraja meča.

„Orlovi“ će priliku da poprave utisak pred odlazak na prvenstvo imati u Sloveniji, sa kojom će odigrati dva prijateljska meča, 9. i 10. januara.