Makedonija sa minus šest iz Češke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija sa minus šest iz Češke!

Makedonija sa minus šest iz Češke!

Reprezentacija Makedonije poražena je u Žlinu od reprezentacije Češke sa 28:22 (14:10), u prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo koje se 2017. godine održava u Francuskoj.

Na debiju novog selektora Lina Červara, Makedonci su pružili bledu partiju i znatno umanjili svoje šanse da se domognu još jednog velikog takmičenja u nizu. Briljirao je golman Martin Galija sa 18 odbrana, naspram indisponiranog tandema Ristovski – Mitrevski.

Ponovile su se boljke iz kvalifikacija za Olimpijske Igre, kada su crveno-žuti bili bezidejni u napadu, bez adekvatnog golmanskog učinka, što su domaći iskoristili da stvore vrlo lepu zalihu pred revanš.

Makedonci su solidno počeli duel, bili u egalu do polovine prvog poluvremena, kada se češki golman Marton Galija razbranio i omogućio svom timu da stekne plus dva (8:6, 10:8).

Červar je menja Ristovskog i Mitrevskog na golu, ali oni nisu imali svoj dan pa je Česima posao bio olakšan. U poslednjoj sekundi 30. minuta, Bečvaž je pogodio iz deveterca preko živog zida, i tako kaznio prethodne promašaje Lazarova iz sedmerca i Mirkulovskog iz zicer situacije.

Gosti su se stabilizovali početkom nastavka, smanjili na 17:15 pa na 19:17, ali je usledio nov prazan hod, koji su Česi iskoristili da setknu novo najveće vođstvo – 22:17.

Promena odbrane na 5-1 i uvođenje Taleskog doneli su mini seriju za 22:19, ali je još jednom usledila blokada kada se očekivao preokret – serija domaćina od 5:1 i alarmantnih 27:20 u samom finišu.

Mirkulovski i Ojlevsku su postigli dva brza gola, pre nego što je Bečvaž još jednom pogodio u poslednjim trenucima za konačan rezultat.

Kiril Lazarov je od svojih osam golova pet postigao sa linije sedam metara. Po četiri puta pogađali su Mirkulovski i Georgijevski. Kod pobedinka, najefikasniji je bio Zdrahala sa sedam golova.