MANOJLOVIĆ BRŽI OD SIRENE: Remi u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MANOJLOVIĆ BRŽI OD SIRENE: Remi u Skoplju

MANOJLOVIĆ BRŽI OD SIRENE: Remi u Skoplju

4 komentari

Golom Nikole Manojlovića u poslednjem trenutku meča, Meškov Brest osvojio je važan bod na gostovanju Metalurgu, 27:27 (12:14), dok domaćinu ostaju samo teoretske šanse za plasman u Top 16. Iako je Beloruski tim vodio velikim delom meča, za propuštenom prilikom više žale Makedonci.

METALURG – BREST MEŠKOV 27:27 (12:14)
Gledalaca: 6 000
Isključenja: Metalurg 6, Meškov Brest 14 minuta
Sedmerci: Metalurg 4/7, Meškov Brest 3/3
METALURG:
Mitrevski 6 odb, Misovski , Dimovski, Đukić, Georgievski 1, Jonovski, Kukoski, Manaskov 8(4), N. Markoski 3, V. Markoski, Mirkulovski 5, Mojsovski 6, Neloski, Ojleski, Taleski, Vugrinec 4
BREST MEŠKOV>:
Pešić 11+2 odb, Čarapenka, Astrašapkin, Babičev, Baranau, Božović 5, Kamišik, Manojlović 5, Nikulenkau 1, Razgor 1, Rutenka 4, Šumak, Šilovič, Špiler 4, Stojković 6 (3), Vukić 1
SEMAFOR: 1:0, 3:4, 7:5, 7:11, 10:12, 13:16, 18:22, 21:23, 23:24, 25:26, 27:26.
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Manojlović
VEČE ZA ZABORAV: Nikola Mitrevski
Siguran početak Metalurga ogledao se u vođstvu od 7:5, kada je počeo katastrofalan interval za prvaka Makedonije. 9 minuta bez gola, serija gostiju od 6:0, tokom koje je odlični Ivan Pešić odbranio sedmerce Vugrincu I Mojsovskom. Poveo je Meškov Brest sa 11:7, a momci Lina Červara su se vratili tek u samom finišu…

– 6:0 IZNOSILA JE SERIJA GOSTIJU SREDINOM PRVOG POLUVREMENA
– ZA 13 MINUTA SA IGRAČEM VIŠE, METALURG JE DAO TRI, A PRIMIO SEDAM GOLOVA
– 11 ODBRANA ZABELEŽIO JE PEŠIĆ TOKOM PRVOG POLUVREMENA, DVE MITREVSKI
– ČETIRI OD POSLEDNJIH ŠEST GOLOVA METALURGA POSTIGAO JE NAUMČE MOJSOVSKI
– SEDAM OD POSLEDNJIH OSAM GOLOVA ZA METALURG POSTIGAO JE SRPSKI TANDEM MANOJLOVIĆ – STOJKOVIĆ

Gol Manaskova na stratu nastavka za 14:13, bilo je najbliže što su domaći bili izjednačenju do finiša. U međuvremenu, najviše zahvaljući dalekometnoj paljbi Manojlovića I Božovića, tim Željka Babića uspevao je da drži rivala na bezbednoj distanci. Ipak, velika srčanost igrača Metalurga u finišu biva nagrađena. Ogromna energija u odbrani I hrabrost Mojsovskog I Manaskova donose preokret u završnici. Kapiten je izjednačio u 57. minutu, a samo 20-ak sekundi kasnije, Vugrinec koristi grešku Manojlovića I realizuje kontru za delirijum u punoj dvorani “Boris Trajkovski”. Još bučnije je bilo polse intervencije Mitrevskog, koja je obezbedila Metalurgu napad za pobedu. On nije najsrećnije organizovan, Mojsovski nije pogodio, pa je beloruskom prvaku ostalo 15 sekundi za napad. Uprkos grubim nasrtajima, lopta je nekako došla do Manojlovića , a povremeni srpski reprezentativac pogađa pod faulom, ne ostavivši vreme Mitrevskom ni da izvadi loptu iz gola.
Metalurgu sada ni trijumfi u Kilu i protiv Zagreba na svom terenu ne garantuju da će ponovo izboriti nastup u Top 16. Ni Meškov Brestu neće biti lako, jer su im preostala gostovanja u Kilu i Parizu.