Metalurg ubedljivo poražen u Monpeljeu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Metalurg ubedljivo poražen u Monpeljeu

Metalurg ubedljivo poražen u Monpeljeu

Nova sezona EHF Lige šampiona nije najbolje počela za makedonskog vicešampiona – Metalurg je u prvom kolu Grupe D poražen na gostovanju Monpeljeu 32:22 (19:11).

Francuski tim je rutinski opravdao ulogu favorita, znalački iskoristio veliki broj tehničkih grešaka Metalurga i rešio pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, kada je stekao plus osam. Utakmicu su sjajno otvorili veteran Gigu i golman Žerar, i najviše zahvaljujući njima je već na sredini prvog dela na semaforu pisalo 12:7 za domaćina.

Slabiji dan golmana Arsića i 11-minutna napadačka kriza Metalurga (jedan gol u tom periodu) nisu mogli proći bez posledica protiv sastava renomea Monpeljea.  Drugo poluvreme bilo je rutinsko odrađivanje posla za domaćina. Metalurg je uspeo da smanji na 27:21, ali je taj mini-nalet brzo odbijen, pa do kraja susreta nije bilo rezultatske neizvesnosti.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Guga sa šest golova (svih šest u prvom poluvremenu), a isto toliko je na drugoj strani dao novajlija Halil Jaganjac. Pet je dodao Kuzmanovski, a po četiri Velkovski i Peševski.

Priliku za prve bodove Metalurg će imati 24. septembra, kada dočekuje Bešiktaš.