MOĆAN EVRO DEBI DAVISA: Vardar osvojio Monpelje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MOĆAN EVRO DEBI DAVISA: Vardar osvojio Monpelje!

MOĆAN EVRO DEBI DAVISA: Vardar osvojio Monpelje!

Rukometaši skopskog Vardara zablistali su na startu kalendarske 2022. godine u EHF Ligi šampiona. Makedonski šampioni sa novim trenerom Davidom Davisom ostvarili su veoma vrednu pobedu na gostovanju Monpeljeu 28:25 (14:10) i tako ponovo došli na „zelenu granu“ kada je u pitanju borba za nokaut fazu takmičenja.

Junak Vardarove pobede bio je Martin Tomovski sa 13 odbrana. Stoilov, Njokasi i društvo u potpunosti su nadigrali indisponirane domaćine. Poslednji put u vođstvo Monpelje je bio u 13. minutu (6:5), da bi vrhunac Vardarove dominacije viđen u 40. minutu kada je na semaforu stajalo 13:21.

Uspeo je Monpelje da se približi, ali igračka inteligencija Stojančeta Stoilova i mekana ruka Kubanca Moralesa sprečile su preokret.

Deska je bio najbolji strelac meča sa sedam golova, dok je u pobedničkom sastavu Olivie Njokas sa pet, odnosno, Stoilov i Toto sa po četiri, bili najefikasniji.

Olborg je savladao Meškov u Brestu 33:30 i tako olakšao posao Vardaru u borbi za TOP 6.