Momir Ilić posle Monpeljea: Mae i Pešmalbek uradili odličan posao - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Momir Ilić posle Monpeljea: Mae i Pešmalbek uradili odličan posao

Momir Ilić posle Monpeljea: Mae i Pešmalbek uradili odličan posao

Namučio se Vesprem protiv Monpeljea 33:31 u drugom kolu EHF Lige šampiona posle blistave pobede u gostima nad Magdeburgom na otvaranju sezone. Pozivao je Momir Ilić na oprez u obračunu sa dvostrukim osvajačima EHF Lige šampiona i bio je u pravu:

• Bila je teška utakmica, Monpelje ima kvalitet, mogu da pobede bilo koga u grupi. Promašili smo puno, izgubili smo dosta lopti, to je bio glavni problem u napadu. U poluvremenu smo pričali i naša odbrana je posle bila bolja. Promenili smo tok utakmice partijama Kentina Maea i Dragana Pešmalbeka koji su odradili odličan posao. Zadovoljan sam pobedom, ali potrebno je još vremena – jasan je bio posle pobede trener Vesprema, Momir Ilić.

Legendarni Patris Kanaje ovako je prokomentarisao poraz, ali dobru partiju svojih momaka:

• Pomešana su mi osećanja jer nismo uspeli da dođemo barem do boda. Počeli smo dobro, Vesprem se vratio u drugom poluvremenu, poveo, a i pored dobre igre nismo mogli da uzmemo bodove. Poštujem Vesprem i želim im da osvoje EHF Ligu šampiona jednog dana. To je i naš cilj – rekao je Kanaje.