Ne popuštaju nikome: Magdeburg prejak za Nexe u Našicama - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Ne popuštaju nikome: Magdeburg prejak za Nexe u Našicama

Ne popuštaju nikome: Magdeburg prejak za Nexe u Našicama

U okviru poslednjeg kola grupne faze EHF Lige Evrope, Nexe je u Našicama ugostilo branioca titule u ovom takmičenju i lidera Bundeslige, ekipu Magdeburga. Uprkos solidnoj partiji momaka Branka Tamšea, treći uzastopni poraz bio je neizbežan – 24:28 (11:11).

Meč nije imao naročit rezultatski značaj, jer se i pre njega znalo da će Magdeburg ostati prvi a Nexe treće.

Uprkos tome, domaći navijači napravili su sjajnu atmosferu i upriliči finu rukometnu predstavu, u kojoj se domaćin držao do polovine drugog poluvremena.

Na krilima raspoloženog golmana Radovanovića, „Gromovi“ su poveli se plus tri u prvom poluvremenu, ali su gosti reagovali serijom 5:0 i preokrenuli. Početkom nastavka, Markušić je pogodio za minimalno vođstvo Nexea, koje je sačuvano desetak minuta, sve do neopravdanog isključenja Melića, koje je Magdeburg iskorstio da pokrene novu, odlučujuću seriju i odlepi se na plus šest.

RK NEXE – SC Magdeburg 24:28  (11:11)

RK NEXE: Kuzmanović 4 odbrana, Radovanović 15 odbrana: Bakić, Barišić Jaman 2, Vejin 1, Jelinić 1, Vida 2, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 1, Moslavac, Melić 7/6, Jaganjac 4, Markušić 3, Pribetić 3

SC Magdeburg:Green (1 obrana/1 sedmerac) Jensen 12 odbrana: Chrapkovski, Musche 8, Kristjansson, Petersson 2, Magnusson 2, , Hornke 1, Weber, Gullerud, Mertens, Jensen 2, O’Sullivan, Bezjak 1, Smits 2, Damgard Nielsen 10

Dakle, protivnik Nexea u osmini finala biće vicešampion Makedonije, Eurofarm Pelister. Prvi meč u Našicama na programu je 29. marta, a revanš 5. aprila u Bitolju. Pobednik će u četvrtfinalu ukrstiti koplja sa boljim iz dvomeča GOG-Bidasoa.

Protivnik Magdeburga biće lisabonski Sporting.